1397/12/12
11:07


مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس عنوان کرد: بیش از ۶ هزار نفر عضو کانون های مساجد فارس هستند

حجت الاسلام امیدی گفت: ۶ هزار و ۶۴۱ نفر عضو کانون های مساجد فارس هستند که ۴۵ درصد دانش آموزی هستند، همچنین ۸۵۰ رابط خاطر نیز در حال فعالیت های فرهنگی هستند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حجت الاسلام حسین امیدی» امشب (شنبه ۱۱ اسفند) در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با موضوع ارائه گزارش جامع عملکرد یک ربع فعالیت کانون های مساجد فارس برگزار شده بود، با اشاره به هدف تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه به مساجد به عنوان خاستگاه تلاش و تحرک مردمی، این کانون های فعالیت خود را آغاز کردند.

 مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس افزود: یک هزار و ۲۰۳ کانون در فارس وجود دارد و از لحاظ کمی در رتبه پنجم قرار داریم که با حفظ مرکزیت استان می توانیم تسهیلات خوبی دریافت کنیم.

 وی با بیان اینکه ۴۵ درصد از کانون های فارس در روستاها قرار دارد، عنوان کرد: بیش از ۵۰۰ کانون مساجد در فارس می تواند در تحولات اجتماعی و فرهنگی نقش آفرین باشند، همچنین ۸۱ باب «خانه نور» در موضوعاتی قرآنی در حال فعالیت هستند، همچنین یک هزار و ۸۰۰ مسجد مشعول به فعالیت های قرآتی هستند.

 امیدی با اشاره به فعالیت ۳۶ کانون تخصصی موضوعی، خاطرنشان کرد: سال ۹۳ بیش از ۱۰ میلیارد ریال و در سال ۹۷ به دلیل مشکلات اقتصادی فقط ۲۳۶ میلون تومان اعتبار به کانون ها تعلق گرفت.

 مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس گفت: ۶ هزار و ۶۴۱ نفر عضو کانون های مساجد فارس هستند که ۴۵ درصد دانش آموزی هستند، همچنین ۸۵۰ رابط خاطر نیز در حال فعالیت های فرهنگی هستند.

 وی بیان کرد: خبرگزاری شبستان با رتبه ششمین خبرگزاری عمومی کشور یکی از رسانه های فعال کشور است که در انتشار اخبار مسجدی کوشش می کند.

 حجت الاسلام امیدی با اشاره به برخی از فعالیت های فرهنگی مذهبی شاخص کانون مساجد فارس، یادآور شد: در «گام دوم انقلاب» برنامه ریزی هایی با محوریت جوانان و خانواده انجام شده است و در برنامه ششم توسعه تمام روستاهای بالای یک هزار خانواده باید کانون مساجد داشته باشند.

 مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس عنوان کرد: احواث ساختمان چند منظوره جهت استقرار کانون های مساجد با همکاری دستگاه ها و تقویت و مساجد یکی از لزومات و درخواست های ما است.