1397/09/26
7:56


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس عنوان کرد: ثواب قرائت طرح «تلاوت نور» به امام حسن عسکری (ع)، هدیه می شود

حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه همه موظف هستیم بحث انتظار را در خانواده خود تبیین کنیم، گفت: ثواب قرائت طرح «تلاوت نور» که در مساجد سراسر فارس برپاست، در این ایام میلاد امام حسن عسکری (ع) به آن حضرت هدیه می شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حجت الاسلام حسین امیدی»، امروز (یکشنبه 25 آذر) در جمع پرسنل دبیرخانه کانون های مساجد فارس ضمن تبریک فرارسیدن روز میلاد امام حسن عسکری (ع)، ضمن بیان احوال زندگی امام جواد (ع) تا امام حسن عسکری (ع)، گفت: از زمان حضرت آدم (ع) تا امام رضا (ع) یک بخش از تاریخ بود و مردم همواره نبی یا امام زمان خویش را در دسترس داشتند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه از زمان امام جواد (ع) تا ابتدای غیبت اوضاع فرق می کرد و مردم تا سال 260 هجری به امام کم و بیش دسترسی داشتند با این حالی که این دسترسی بسیار سخت بود، یادآور شد: از سال 260 هجری که امام عصر (عج) در سن پنج سالگی به امامت رسیدند تا امروز مردم دسترسی به امام زمان (عج) ندارند و در زمان غیبت صغری از طریق چهار نواب خاص مطالب و سئوالات خود را از امام مهدی (عج) می پرسیدند.

 وی با تاکید بر اینکه شیعه از زمان غیبت حضرت مهدی (عج)، در تحریم به سر می برد و همواره در اقلیت بوده، افزود: همه موظف هستیم بحث انتظار را در خانواده خود تبیین کنیم، باید مفهوم انتظار را تشریح کرد تا شیعه به حداکثری برسد.

 حجت الاسلام امیدی با تاکید بر اینکه اگر واقعا می‌خواهیم واقعا زندگی کنیم باید نسبت به ظهور امام زمان (عج) توجه ویژه ای داشته باشیم، افزود: مسئله ظهور برای ما که با معیار عدد می سنجیم طولانی می شود اما در نزد خداوند بسیار نزدیک است.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه ائمه اطهار (ع) نسبت به پدر و مادرشان احترام ویژه ای قائل هستند، یادآور شد: از این رو در شب و روز میلاد امام حسن عسکری (ع)، مراسم جشن در بیش از یک هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد فارس برگزار و ثواب قرائت طرح «تلاوت نور» که در مساجد سراسر فارس برپاست، در این ایام میلاد امام حسن عسکری (ع) به آن حضرت هدیه می شود.

 وی با تاکید بر اینکه فرهنگ عاشورایی و انتظار مهدوی 2 مولفه ایست که شیعه را شکست ناپذیر کرده است، افزود: در زمان حکومت مهدوی، دنیا پر از عدل، شادی و برابری شده و در آن زمان، عقل ها و علوم کمیل می شود.