1397/09/24
8:16


بزرگترین اردوی دانش آموزی کشور در شیراز برگزار شد

بزرگترین اردوی دانش آموزی و جوانان مسجدی امروز توسط کانون «مدینه النبی (ص)» در اردوگاه شهید ربانی امروز آغاز و تا روز جمعه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، بزرگترین اردوی دانش آموزی و جوانان مسجدی امروز (پنجشنبه ۲۲ آذر) در اردوگاه شهید ربانی توسط کانون «مدینه النبی (ص)» آغاز شد و مراسم افتتاحیه آن با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، دبیر ستاد عالی کانون های مساجد و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و مدیران استانی امشب برگزار شد.

 عبدالله کرمی در این مراسم با بیان اینکه پایگاه ها جای امنی برای دانش آموزان است، گفت: پایگاه مقاومت قرارگاه «مدینه النبی (ص)» جذب خوبی داشته و نگاه ویژه مسئولان را می طلبد تا کمبودهای آن رفع شود.

 مدیر نمونه استانی با بیان اینکه چشم امید خانواده ها به چنین مراکز فرهنگی است، افزود: خیلی از خانواده در ارتباط با نوجوانانشان مشکل دارند و بهترین پناهگاه برای نوجوانان این قرارگاه ها است وگرنه راه را گم کرده و بعد از آن پشیمان خواهیم شد.

 سرهنگ پاسدار موسی زارعی هم در بخش دیگری از مراسم با اشاره به شعار «تربیت جوان کار آمد» گفت: این شعار جز اهداف و ماموریت قرارگاه «مدینه النبی (ص)» است، چنین تربیتی کاری است که از خلقت شروع شده، به بعثت و بعد به غیبت رسیده و اکنون دارد در جمهوری اسلامی تحقق پیدا می کند.

 فرمانده سپاه ناحیه «ثارالله (ع)» افزود: مدیران آینده باید حوانانی باشند که امروز کارآمد، متخصص و دلسوز تربیت شوند که قرارگاه مسجد النبی در حال انجام چنین مأموریتی است، نمونه این‌کار در سطح وسیع تر در طرح شهید بهنام محمدی از امسال شروع شده و در آن ارتباط جوانان از مدرسه به مسجد و از مسجد به منزل است که در سطح کلان با همکاری آموزش و پرورش از ابتدای سال تحصیلی ۹۷ شروع شده است.

 گفتنی است این اردو تا فردا (جمعه 23 آذر) ادامه دارد، برگزاری مسابقات ورزشی و حلقه های معرفتی با حضور مربی ها در کلبه ها از دیگر برنامه های این اردوی دانش آموزی است.