1397/08/29
13:27


توجه به محتوا، ایده های نو و مردمی بودن در اجرای برنامه های دهه فجر ضروری است

رئیس کارگروه مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر فارس توجه به محتوا، ایده های نو و مردمی بودن را در اجرای برنامه های ایام الله دهه فجر ضروری دانست و گفت: فراگیری برنامه ها برای همه اقشار مردم به ویژه نوجوانان و جوانان باید مدنظر باشد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی امروز (29 آبان) در جلسه مشترک کارگروه های فرهنگی، هنری و مساجد از کارگروه های 29 گانه ستاد بزرگداشت دهه فجر استان فارس گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با سه اصل ایمان به خدا، وحدت مردم و رهبری بی نظیر امام راحل (ره) به وقوع پیوست و 40 سال است که با رهبری داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بالنده و توفنده به راه خود ادامه می دهد و علی رغم تمامی دشمنی ها و کینه توزی های استکبار جهانی هر روز سرزنده تر است.

 رئیس کارگروه مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: مساجد خاستگاه اصلی انقلاب همواره مطرح است و یکی از مکان هایی که پایگاه مناسبی برای تبیین ریشه های انقلاب و نیز بیان اهداف انقلاب مورد توجه و اثرگذار است، مساجد، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی هستند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس افزود: دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مسئولیت کمیته مساجد را به عهده دارد و برنامه ها به همت عزیزان و اصحاب مسجد و همکاری دستگاه های عضو پیشنهاد، برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

 حجت الاسلام امیدی یادآور شد: کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی متشکل از نمایندگان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مرکز رسیدگی به امور مساجد، اداره کل اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد اقامه نماز، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، مدیریت حوزه علمیه، سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه فجر، سازمان فرهنگی، اجتماعی  شهرداری شیراز و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس است.

 

 این مقام مسئول، همفکری، همکاری بین بخشی و تاکید بر هم افزایی بین نهادهای مسئول و تصمیم گیر در امور مساجد را در حضور حداکثری مردم تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: در اجرای برنامه های ایام الله دهه فجر توجه به محتوای برنامه ها، ایده های نو و مردمی بودن ضروری است و عمق برنامه ها و فراگیری آن برای همه اقشار مردم به ویژه نوجوانان و جوانان باید مدنظر باشد.

 وی با بیان اینکه شعار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی «افتخار به گذشته، امید به آینده» است، اظهارداشت: معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی باعث ایجاد فضایی مطلوب سرشار از امید خواهد شد به خصوص در فضای کنونی که می طلبد همه دستگاه های اجرایی و مردمی در میان هجمه های دشمنان و تحریم ها جشن 40 سالگی انقلاب را باشکوه تر برگزار کنند.

 رئیس کارگروه مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر استان فارس ادامه داد: به لحاظ تقارن ایام الله دهه فجر با ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) برنامه های پیش بینی شده باید رنگ و بوی فاطمی داشته باشد.

 حجت الاسلام امیدی توجه به نوجوانان و جوانان و ایجاد انس و الفت بیشتر این قشر با مسجد را بسیار ضروری دانست و گفت: نسل کنونی با دستاوردهای انقلاب در قبل و بعد از پیروزی آشنایی کمتری دارند و باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا با همکاری آموزش و پرورش در میان هجوم هجمه های دشمنان، تحریم ها و تبلیغاتی که وجود دارد، باید برنامه هایی در قالب های مختلف و در مساجد به عنوان خاستگاه اصلی انقلاب عملیاتی شود.

 خاطرنشان می شود؛ در این جلسه که با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به عنوان رئیس کارگروه فرهنگی و هنری و اعضای کمیته های فرهنگی، هنری و مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر استان فارس برگزار شد، در خصوص برنامه های ایام الله دهه فجر بحث و تبادل نظر شد.