1397/08/02
15:53


باید تلاش کنیم تا مساجد را به کارکرد اولیه آن در صدر اسلام و انقلاب برگردانیم

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با با تاکید بر نقش و کارکرد اجتماعی مسجد، گفت: باید تلاش کنیم تا مساجد را به کارکرد اولیه آن در صدر اسلام و انقلاب برگردانیم.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی امروز (2آبان) در بازدید از کانون فرهنگی و هنری«شهدای ده پیاله» مسجد «صاحب الزمان (عج)» شیراز با تاکید بر اینکه مسجد باید پایگاه همه کار های نیک باشد، گفت: هم اکنون که در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم باید تلاش کنیم تا مساجد را به کارکرد اولیه آن در صدر اسلام و انقلاب برگردانیم.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس افزود: حضور جوانان، نوجوانان و نونهالان دختر و پسر در مساجد و تعامل آنها با ارکان مسجد اعم از هیئت امنا، امام جماعت، بسیج و کانون فرهنگی گرمی بخش محفل مومنین و موجبات پیشرفت های بسیاری برای مسجد باشد که زمینه ای حضور پرشور باید توسط ارکان مسجد فراهم شود.

 وی با اشاره به جایگاه مسجد در زندگی فردی، خاطرنشان کرد: مسجد پایگاه خودسازی و انسان سازی است که دل را جلا می دهد و دنیا و آخرت فرد را آباد می سازد.

 

 حجت الاسلام امیدی با تاکید بر نقش و کارکرد اجتماعی مسجد، افزود: مسجد در مقابله با نقشه های شوم دشمن علیه نظام و انقلاب نقش بارزی را ایفا می کند و زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی هم از این مکان مقدس شکل می گیرد.

 خاطرنشان می شود؛ در بازدید از کانون فرهنگی و هنری «شهدای ده پیاله» مسجد «صاحب الزمان (عج)» شیراز که با حضور مسئول و کارشناسان دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس برگزار شد، مسائل و مشکلات این کانون مورد بررسی قرار گرفت.