1397/07/26
8:52


کارکردهای سابق مساجد احیا شود

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس گفت: پیش از این تمام تصمیم های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مسجد گرفته می شد اما امروز چنین نیست و مسجد باید به کارکردهای خود بازگردد.

به گزارشروابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی امروز (25 مهر) در برنامه زنده رادیویی که از رادیو فارس پخش شد، گفت: پیش از این تمام تصمیم های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مسجد گرفته می شد اما امروز چنین نیست و مسجد باید به کارکردهای خود بازگردد.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به اینکه 400 مسجد در شیراز است و پنج هزار مسجد حسینیه و تکیه در فارس وجود دارد که باید به شکل شبکه ای بهم متصل شوند و تمام بخش ها پشتیبان یکدیگر باشند، اضافه کرد: باید آنقدر برنامه های فرهنگی مختلف در مساجد شکل بگیرد تا جوانان و نوجوانان جذب مسجد شود.

 وی با اشاره به اینکه همه نخبگان مسجد باید ورود پیدا کنند و با هم افزایی در جذب جوانان و نوجوانان اقدام کنند، افزود: در قرآن کریم در خصوص مساجد و اهمیت آن، آیات مختلفی وجود دارد.

 حجت الاسلام امیدی با تاکید بر اینکه اکنون نهادهای مختلفی در حوزه فرهنگی مساجد فعالیت می کنند و هرکدام از یک روشی برای کار فرهنگی استفاده خواهند کرد، اضافه کرد: آنچه که مهم بوده، محل برگزاری کارهای فرهنگی است و بر اساس ادله آیات و روایات مسجد محیطی پاک در جامعه اسلامی و از امنیت خاصی برخوردار است.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی و تهاجم دشمن بسیار زیاد شده است و این یک نگرانی برای خانواده ها ایجاد می کند که فرزندان چطور در جامعه تربیت می شوند، افزود: ارتباط جوان و نوجوان با مسجد می تواند در تربیت صحیح دینی و ایرانی و اسلامی موثر باشد.

 وی ضمن تقدیر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، هم گفت: شخص مهندس سهرابی، در حوزه مسجد و توجه به کانون های مساجد، فعالیت های زیاد و موثری انجام داده است.

 خاطر نشان می شود، در ادامه محمدحسین اسلامی، مدیر کانون فرهنگی و هنری «مدینه النبی (ص)» شیراز به ارائه تجربه ها و رمز موفقیت این کانون پرداخت، این کانون به عنوان کانون برتر کشوری محسوب شده است.