1397/07/14
8:08


کانون های فرهنگی و هنری یکی از ارکان مساجد هستند

امام جمعه مرودشت با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری یکی از ارکان مساجد هستند، گفت: ما کانون را به عنوان یکی از ارکان مسجد می شناسیم که به شکل تخصصی برنامه های فرهنگی را دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام مهدی آقایی، امام جمعه مرودشت امروز (12 مهر) در نشست نظارتی کانون های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان گفت: بیشترین هجمه ها در عرصه فرهنگ ما وجود دارد و این در حالی است که کمترین امکانات و بودجه به آن اختصاص می یابد که باید در این میدان با همت و تلاش ماند و مبارزه کرد.

 وی با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی یکی از ارکان مساجد هستند، خاطرنشان کرد: در جلسات متعددی که با حضور هیئت امنا، پایگاه های مقاومت بسیج، هیئت های مذهبی و اصحاب مساجد برگزار می شود، به این مهم توجه ویژه داریم.

 امام جمعه مرودشت یادآور شد: مسجدی در اجرای برنامه های فرهنگی موفق است که همه ارکان آن از جمله امام جماعت، مدیر کانون، مسئول پایگاه و دیگر اعضا با هم همدل باشند.

 حجت الاسلام آقایی خاطرنشان کرد: بهترین کانون های فرهنگی و هنری، کانون هایی هستند که پایگاه های بسیج هم با آنان همکاری دارند و امام جماعت نیز با آنان همراه است و خود را عضوی از کانون می داند که این هماهنگی می تواند منجر به اجرای کارهای فرهنگی بزرگ شود و بدرخشد.

 

 وی افزود: ما کانون را به عنوان یکی از ارکان مسجد می شناسیم که به شکل تخصصی برنامه های فرهنگی را دنبال می کند چرا که در مساجد هیئت امنا بیشتر کار های عمرانی را مد نظر دارند و دغدغه های آنان بیشتر نگاه عمرانی دارد پس هزینه ها هم در این سمت صرف می شود.

 امام جمعه مرودشت با اشاره به فعالیت های گسترده کانون های مساجد شهرستان، تاکید کرد: اثر کار فرهنگی تدریجی است و یکی از مظلومیت های کار در این عرصه بشمار می رود.

 خاطرنشان می شود؛ نشست نظارتی کانون های فرهنگی و هنری مساجد مرودشت با حضور حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول و کارشناسان دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.