1397/04/06
8:16


لزوم برپایی نمایشگاه آثار تاریخی در جوار حرم امامزادگان

نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور در شورای دهه کرامت بر لزوم برپایی نمایشگاه آثار تاریخی در جوار حرم امامزادگانی که بنای آن حرم ها در فهرست آثار ملی ثبت شده است، تاکید کرد و گفت: برنامه هایی با محوریت خانواده و سبک زندگی برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنکی هنری مساجد فارس ،به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام فخرالدین صابری، نماینده سازمان میراث فرهنگی کشور در شورای دهه کرامت امروز (5 تیر) در جلسه شورای دهه کرامت کشور، برنامه هایی با محوریت خانواده و سبک زندگی اسلامی ایرانی در ایام دهه کرامت برگزار شود، گفت: اعلام عمومی دهه کرامت با توزیع پوستر از دیگر برنامه ها باشد.

 وی با اشاره به اینکه در سخنرانی های هنگام نماز، معرفی خصوصیات اخلاقی امام رضا (ع) در دستور کار باشد، یادآور شد: جشن تکلیف دختران سازمان میراث فرهنگی و معرفی سیره رفتاری حضرت معصومه (س) در عرصه عفاف و حجاب و عبادت، مسابقات کتابخوانی با هدف تعظیم شعائر الهی، پیشنهاد تخفیف 15 درصدی اقامتگاه ها در شهرهای مشهد، قم و شیراز در راستای افزایش زیارت حرم های مطهر، پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) در طول دهه کرامت و نمایش اشیای تاریخی و موزه ای معرفی دوران اسلامی می تواند از جمله برنامه های این ایام باشد.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز بر لزوم برپایی نمایشگاه آثار تاریخی در جوار حرم امامزادگانی که بنای آن حرم ها در فهرست آثار ملی ثبت شده است، تاکید کرد.

 خاطرنشان می شود؛ جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور با حضور اعضای کشوری و استانی در سالن شهید آیت الله دستغیب آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) برگزار شد.