1397/01/21
12:51


لزوم هم افزایی هنرمندان و اعضای کانون های مساجد برای تولید آثار فاخر فرهنگی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برنامه های موثری توسط جوانان فعال، فرهنگی و مذهبی اجرا می شود و در صورتی که هم افزایی هنرمندان و اصحاب کانون های مساجد شکل بگیرد، شاهد اجرای کارهای فرهنگی مناسب خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجدفارس ؛ به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، غلامرضا یوسفی نژاد، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز (21 فروردین) در دیدار نوروزی با مسئول و پرسنل خبرگزاری شبستان فارس و همچنین پرسنل دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و با اشاره به اینکه کاری که دبیرخانه کانون های مساجد فارس انجام می دهد، یک کار جهادی است، گفت: من این کار جهادی را خداقوت می گویم چرا که با وجود حدود یک هزار و 400 کانون فرهنگی در پهنه استان و با این بودجه اندک، این برنامه ریزی وسیع بسیار خوب و موثر است. وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا بتوانیم کمک های بیشتری به کانون ها داشته باشیم، یادآور شد: برخی اوقات بروکراسی اداری باعث ایجاد مشکل برای پرداخت ها می شود اما نهایت کوشش و تلاش شکل گرفته است تا این مهم محقق شد.

 سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با یادآوری این مطلب که برنامه های موثری توسط جوانان فعال، فرهنگی و مذهبی اجرا می شود و در صورتی که هم افزایی هنرمندان و اصحاب کانون های مساجد شکل بگیرد، شاهد اجرای یک کار فرهنگی، هنری و دینی خوب خواهیم بود، اضافه کرد: باید برنامه ریزی داشته باشیم که این هم افزایی شکل بگیرد و برنامه به گونه ای طراحی شود که مورد استقبال همه گروه ها باشد و مختص به یک گروه خاص نباشد.

وی بر لزوم حضور نسل جوان باید در عرصه های مختلف در عصر حاضر تاکید کرد و افزود: اگر امروز از جوانان استفاده نشود در آینده کشور متضرر خواهد بود.

 سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: بچه های مسجدی به تنهایی تمام کارهای فرهنگی را حتی بدون حمایت مالی انجام می دهند که این یک مزیت آنان است.

 وی افزود: من از بیرون نیامدم که بخواهم شعار دهم، تمام مسائل اداره و سازمان های تابعه را حس می کنم و سعی می کنم هرکاری از دست ما برآید را اجرا خواهم کرد.

 بر اساس این گزارش در ادامه، محسن پرهیزگار، رئیس حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم با اشاره به اینکه با توجه به شعار سال، در پیام وزیر یک نکته خیلی مهم اشاره شده است که آنهم توجه ویژه به صنایع فرهنگی و هنری بود که باید جدی گرفته شود، گفت: باید روی تولیدات و محتوا بر اصول ایرانی تاکید شود.