1396/12/19
11:20


کار در کانون های مساجد باید با هدف تعجیل در ظهور امام عصر (عج) باشد

رئیس موسسه «امیر بیان» با اشاره به اینکه امروز ما باید علمدار و سردار سپاه امام عصر (عج) باشیم و در جنگ نرم کارهای فرهنگی زیادی انجام دهیم، گفت: کار در کانون های مساجد باید با هدف تعجیل در ظهور امام عصر (عج) باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام سامان هادی پور، رئیس موسسه «امیر بیان» امروز (18 اسفند) در همایش «ریع قرن تلاش» کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس که در تالار حافظ شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه آنروز شهدا در جنگ سخت کوشیدند امروز ما باید علمدار و سردار سپاه امام عصر (عج) باشیم و در جنگ نرم کارهای فرهنگی زیادی انجام دهیم، گفت: کار در کانون های مساجد باید با هدف تعجیل در ظهور امام عصر (عج) باشد.

 وی با اشاره به اینکه 40 سال است کار گزارشی و کمی انجام شده است، اظهار داشت: امروز نیاز به کار کیفی در جامعه بسیار حس می شود چرا که دشمن با تمام وجود و با کار کیفی علیه حق پیش آمده است و دشمن برای باطل خود با تمام توان کیفی وارد می شود، ما برای حق تا چقدر توان گذاشته ایم.

 این کارشناس علوم مذهبی با یادآوری این مطلب که دشمن سعی دارد، غیرت را در میان جامعه کم کنند، آنان دوست ندارند مرد ایرانی غیرت داشته باشد، اضافه کرد: اخلاص نیت را مواظبت کنید دل را از حب غیر خدا خالی کنید فقط برای خدا کار کنید چرا که اگر نیت خالصانه باشد حتی اگر مطلوب هم روی ندهد، خداوند تمام آن نیت را برای انسان محسوب می کند نیت مومن از عمل وی بیشتر ارزش دارد.

 حجت الاسلام هادی پور با اشاره به اینکه هشت سازمان متصدی تبلیغ هستند و متاسفانه خیر با وقف فرهنگی وجود ندارد، افزود: یکی از مشکلاتی که نتوانسته ایم جوانان را جذب کنیم، کارهای تکراری است، نهادهای فرهنگی زیر سئوال هستند چقدر برای حجاب کار جدید انجام داده اند، امروز امکاناتی هست که 40 سال پیش نبود، امروز باید با گفتار روز حرف خود را بزنیم و فعالان فرهنگی ما باید طرح نو بزنند و مسئولین کانون ها باید در خصوص خلاقیت آموزش ببینند.

 وی با تاکید بر اینکه کانونی موفق است و منشا خیر و برکات خواهد شد که 12 قدم را گام به گام طی کند، افزود: نیت و هدف گذاری، داشتن دانش حرکت فرهنگی و تربیتی، جمع آوری اطلاعات، تعیین راهبردها، برنامه ریزی هدفمند، طراحی تشکیلات، کادر سازی و تربیت نیرو، فراهم کردن امکانات و توانمندی ها، اجرای عملیات، نظارت و ارزیابی مداوم، اصلاح و تکمیل و همچنین توسعه و مدل سازی از جمله 12 قدمی است که باید گام به گام برداشته شود.

 خاطر نشان می شود، در این مراسم از کتاب «ربع قرن تلاش» رونمایی و همچنین از برترین های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس تقدیر شد.