1396/12/19
11:08


شیراز، میزبان مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از برگزاری بیست و پنجمین مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های مساجد و گرامیداشت «ربع قرن تلاش» خبر داد و گفت: این مراسم ۱۸ اسفند در تالار حافظ شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: بیست و پنجمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد با شعار «ربع قرن تلاش»، «مسجد، هنر و جوان» و با گردهمایی مدیران و فعالان فرهنگی کانون های مساجد استان فارس همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روز جمعه 18 اسفند در تالار حافظ شیراز برگزار می شود.

 مسئول نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد با مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1372 به صورت رسمی و با هدف پیشبرد اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل شده است که امروز بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان فارس فعالیت دارند.

 وی افزود: به تازگی بعد از ٢٥ سال، اساسنامه فعالیت ها و برنامه ستاد کانون های مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که به زودی از سوی رئیس جمهور ابلاغ می شود.

 حجت الاسلام امیدی ضمن تشریح برنامه های مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در شیراز، اظهار داشت: قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رونمایی از کتاب «ربع قرن تلاش»، اجرای تواشیح و همخوانی توسط گروه «کوثر» و تجلیل از خانواده یکی از شهدای مدافع حرم از جمله برنامه هایی است که همزمان با 18 اسفند برگزار می شود.

 

این مقام مسئول با اشاره به تفاوت برگزاری مراسم امسال با سال های گذشته، خاطرنشان کرد: بیشترین استقبال اصحاب کانون های مساجد در نظرسنجی که صورت گرفت، مربوط به برگزاری کارگاه آموزشی بوده است که «کارگاه عملیاتی روش ها و اصول کار فرهنگی و تربیتی» توسط حجت الاسلام هادی پور از اساتید حوزه و دانشگاه همراه با طرح درس و پرسش و پاسخ برنامه ریزی شده است.

 وی افزود: در مراسم سالروز تاسیس کانون های مساجد که گرامیداشت «ربع قرن تلاش» هم هست، از 120 نفر از مدیران مسجدمحور نهاد ها، مراکز و دستگاه های اجرایی، ائمه جماعات، مدیر مسئول، رابطان فرهنگی، رابطان خواهران کانون ها و جهادگران کانون های مساجد اعزامی به مناطق زلزله زده کرمانشاه تجلیل خواهد شد.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ادامه داد: برنامه های مراسم از ساعت 12 الی 14 به حرمت برگزاری نمازجمعه و مصادف بودن این روز با میلاد حضرت زهرا (س) و برای حضور در جمع نمازگزاران جمعه شیراز ادامه پیدا می کند و کارگاه آموزشی عملی در بخش دوم از ساعت 14 تا 16 در محل تالار حافظ برگزار می شود.

 حجت الاسلام امیدی تاکید کرد: نگاه جدید دبیرخانه و ستاد عالی به این سمت است که به صورت فصلی یک یا 2 کارگاه آموزشی ویژه مدیران کانون های مساجد با هدف توانمندسازی آنها در عرصه عمل برگزار شود و با رونمایی از اپلیکشن تلفن همراه یکی از مشکلات اساسی کانون ها در خصوص نحوه ارسال گزارش و اخذ سرانه مالی به نحو مطلوب مرتفع شود.

 این فعال فرهنگی گفت: کانال کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس به نشانیwww.telegram.me/farsmasajed  و صفحه اینستاگرام به نشانی www.instagram.com/mehrab_fars  نیز به منظور اطلاع رسانی برنامه ها، فراخوان ها و ارتباط با کانون های فرهنگی و هنری مساجد آغاز به کار کرده است که در صفحه اینستاگرام فعالیت های این دبیرخانه و در کانال تلگرام علاوه بر فعالیت های این دبیرخانه، مباحث آموزشی دنبال می شود.