1396/12/12
12:08


مراسم ۱۸ اسفند فراتر از یک همایش تشریفاتی است

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس با تاکید بر اینکه مراسم ۱۸ اسفند فراتر از یک همایش تشریفاتی است، گفت: برای دست یابی به نتیجه مطلوب در تدوین برنامه های ویژه بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های مساجد باید برنامه ریزی شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ، به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (10 اسفند) در ششمین جلسه ستاد «ربع قرن تلاش» کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس با تاکید بر اینکه کار برای خدا ماندگار است، گفت:  در راستای خدمت به خانه های خدا و عمران معنوی مساجد باید طوری حرکت کنیم که مصداق آیه 18 سوره توبه باشیم و تلاش کنیم تا همه فعالیت های ما رنگ خدایی داشته باشد.

 مسئول نمایندگی خبرگزاری شبستان در استان فارس با بیان اینکه انجام کار باید برای گرفتن نتیجه مطلوب باشد، تاکید کرد: توسل به ائمه اطهار (ع) سختی ها و فشار های ناشی از کار را از بین می برد و یک صدایی و همدلی می تواند انجام موثر کار ها را تسهیل کند.

 حجت الاسلام امیدی با اشاره به فرارسیدن 18 اسفندماه، سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، خاطرنشان کرد: مراسم 18 اسفند فراتر از یک همایش تشریفاتی است و باید برای آن برنامه ریزی شود تا به نتیجه مطلوب برسیم و بازخورد داشته باشد.

 وی با تاکید بر اینکه در اجرای برنامه های فرهنگی مساجد منش و سیره شهدا باید نصب العین ما باشد، افزود: رزمندگان ما در شرایط سخت به دفاع از میهن و خاندان پیامبر (ص) پرداختند و به لقا معبود رسیدند پس اگر کار برای خدا نباشد، ما قافیه را باخته ایم.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس همچنین اظهار داشت: نشاط، شادابی و روحیه جهادی شهدا باید سرمشق ما باشد و کار فرهنگی را از خودمان شروع کنیم.

 این مقام مسئول با اشاره به تشکیل 6 گروه برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های ویژه 18 اسفند سالجاری، تاکید کرد: برنامه ها به مناسبت همزمانی با میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) با نام و توسل به ساحت مقدس ریحانه نبی اکرم (س) آغاز شده و هر گروه به نام یکی از شهدا نامگذاری شده است.

 خاطرنشان می شود، در ششمین جلسه ستاد «ربع قرن تلاش» کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس مسئولان کمیته های مختلف «تبلیغات مجازی»، «مالی و پشتیبانی»، «روابط عمومی»، «تشریفات» و «نمایشگاه» تعیین و در خصوص اجرای برنامه ها تبادل نظر شد.