1396/11/21
11:46


افزایش سطح کیفیت کارهای کانون های مساجد همت جمعی را می طلبد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس گفت: اساس تشکیل کانون های فرهنگی که به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، کار بزرگی بود و افزایش سطح کیفیت کارهای کانون ها همت جمعی را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونها ی فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از   خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز،‌ حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس امروز (17بهمن) در نشست مدیران کانون های مساجد شیراز که همزمان با ایام الله دهه فجر برگزار شده بود، گفت: در آستانه 40 سالگی انقلاب هستیم و با توجه به هجمه های دشمنان داخلی و خارجی به اسلام، انقلاب، پرچم و نمادهای دینی مثل مساجد و روحانیون، باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد تا بتوانیم در راهپیمایی 22 بهمن سنگ تمام بگذاریم.

 مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر فارس با تاکید بر اینکه دفاع کردن از حیثیت نظام و انقلاب بر همه لازم است، خاطرنشان کرد: کانون های مساجد در راهپیمایی همگانی 22 بهمن حضور و اجتماعی قوی داشته باشند و این به چند دلیل لازم است که انجام شود چرا که انسجام یک شکل مهم است.

 این مقام مسئول با اشاره به این نکته که بعضی نگاه های اشتباه علیه کانون های مساجد شکل گرفته است، اظهار داشت: سال هاست به دلیل تواضع، عدم امکانات و یا هر مسئله دیگر نتوانسته ایم تا هویت بخشی به اعضای کانون ها داشته باشیم و می طلبد که هویت دهی به کانون ها باید در دستور کار قرار گیرد.

 مسئول کانون های مساجد فارس تاکید کرد: بچه های پای کار، انقلابی و متدین در مساجد کار می کنند و این اجحافی است که علیه کانون ها اتفاق روی داده، چرا که نزدیک 24 هزار کانون در سراسر کشور راه اندازی و خدمات شایانی نیز انجام شده است.

 وی یادآور شد: اساس تشکیل کانون های فرهنگی که به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید تا امروز که ربع قرن از زمان آن می گذرد، کار بزرگی بود و در ادامه افزایش سطح کیفیت کارهای کانون ها همت جمعی را می طلبد.

 حجت الاسلام امیدی با اشاره اینکه 6 درصد بودجه های فرهنگی کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد می رسد، تاکید کرد: در اخذ بودجه ها باید خودمان را نشان دهیم و باید سعی و تلاش ها در جهت معرفی کانون های مساجد باشد.

 مسئول کانون های مساجد فارس همچنین با اشاره به اهمیت تشکیل نشست های مدیران و اصحاب کانون های مساجد گفت: برنامه ریزی های متعددی در دبیرخانه انجام شده اما دبیرخانه نمی تواند همه کانون ها را پوشش دهد پس اگر همین جلسات برگزار شود، اتفاقات مناسبی می تواند شکل بگیرد زیرا مشکلات کانون ها باید بیان شود تا بتوان با خرد جمعی آن را حل کرد.

 خاطرنشان می شود؛ نشست مدیران کانون های مساجد شیراز که همزمان با ایام الله دهه فجر در نمازخانه «شهید عبدالله اسکندری» برگزار شده بود با بیان نقطه نظرات حاضران و توزیع پرچم و پوستر برای استفاده اعضای کانون های مساجد در راهپیمایی 22 بهمن همراه بود.