1396/11/07
1:21


ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های مساجد است

مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس، ایام الله دهه فجر را فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های مساجد دانست و بر همدلی و تعامل اصحاب مساجد در اجرای برنامه های این ایام تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام محمدصادق مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس امشب (۵ بهمن) در گردهمایی اصحاب و فعالان فرهنگی مساجد که در آستانه فرارسیدن ایام الله دهه فجر برگزار شده بود، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی روحانیت به عنوان قشر تبلیغی فعال با کمترین امکانات و به عنوان پرورش یافتگان مکتب تشیع و مراجع عظام در حوزه تبلیغات دینی فعالیت دارند که می طلبد به این قشر توجه ویژه شود.

 وی، ایام الله دهه فجر را فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های مساجد دانست و بر همدلی و تعامل اصحاب مساجد در اجرای برنامه های این ایام تاکید کرد.

 حجت الاسلام مهرابی در ادامه به بیان توصیه هایی از امام صادق (ع) در خصوص راهکار های برون رفت و برطرف کردن آسیب های اجتماعی پرداخت و خاطرنشان کرد: بی توجهی به مسجد، ائمه جماعت و کانون های فرهنگی ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی، نابسامانی ها، نازیبایی ها و رشد مطالب غیر اخلاقی در شبکه های مجازی است.

 وی، اهتمام به خداشناسی، خودشناسی، هدف شناسی و حذف ابزارهایی که ما را از دین خارج میکند را از توصیه های امام صادق (ع) برشمرد و گفت: فضای آلوده به گناه مجازی و بی بند و باری ها به خاطر دوری از خداست و حضور در مساجد است که ما را به خدا نزدیک می کند.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس با تاکید بر اینکه با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و حضور مشاوران خانواده می توان از ظرفیت های مساجد استفاده کرد، افزود: امروز دشمن به دنبال این است که مسجد را در تقابل با کلیسا معرفی کند و این در حالی است که مسجد و فعالان آن با کلیسا بسیار متفاوت هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یکی از آسیب های جدی دشمن در فضای مجازی این است که هویت دینی را از افراد جامعه اسلامی بگیرد و باور های دینی را نشانه رفته است.

 

حجت الاسلام مهرابی با اعلام آمادگی برگزاری دوره های آموزش فضای مجازی در مساجد، گفت: امروز طبق آمار های منتشر شده حدود ۵۶ درصد از فضای مجازی در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد و این درحالی است که حضور اعضای خانواده ها در کنار یکدیگر بسیار کم شده است.

 

خاطرنشان می شود، گردهمایی اصحاب و فعالان مساجد با همکاری اعضای کمیته مساجد و حضور ائمه جماعات، هیئت امنا، مدیران کانون های مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج  و مسئولان در آستانه فرارسیدن ایام دهه فجر در آستان مقدس حضرت سیدعلاالدین حسین (ع) برگزار شد.