1396/11/07
1:03


اجرای ۴۸ برنامه پیشنهادی ایام الله دهه فجر در مساجد فارس

مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر فارس از اجرای ۴۸ برنامه پیشنهادی بمناسبت ایام الله دهه فجر در مساجد استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر فارس شامگاه (۵ بهمن) در گردهمایی اصحاب و فعالان فرهنگی مساجد که در آستانه فرارسیدن ایام الله دهه فجر برگزار شده بود، گفت: کمیته مساجد ستاد دهه فجر فارس در جلساتی برنامه های پیشنهادی برای اجرای مساجد در ایام الله دهه فجر را مورد بررسی و تصویب قرار داد که در قالب بسته محتوایی که در پایان این گردهمایی در اختیار اصحاب مساجد قرار می گیرد.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به مهم ترین نکات مدنظر در اجرای برنامه ها، افزود: با توجه به اهمیت موضوع دهه فجر و وقوع رویداد هایی نظیر اغتشاش ها و توهین به پرچم و نظام مقدس جمهوری اسلامی در دی ماه می طلبد که امسال به محتوای برنامه های دهه فجر بیشتر اهمیت داده شود و اقداماتی نظیر نصب پرچم ایران اسلامی در مساجد و حمل آن در راهپیمایی ۲۲ بهمن انجام شود.

 وی با اشاره به اجرای ۴۸ برنامه پیشنهادی بمناسبت ایام الله دهه فجر در مساجد استان فارس، خاطرنشان کرد: تشکیل هیئت های اندیشه ورز با حضور هیئت امنا، پایگاه های مقاومت بسیج، کانون های مساجد و دیگر فعالان با نظارت امام جماعت و برگزاری جلسات برنامه ریزی و تدارک برنامه های متناسب با شرایط محلی از برنامه های پیشنهادی است.

 حجت الاسلام امیدی ادامه داد: توجه به پرسمان انقلاب از طریق تشکیل جلساتی با حضور پیشکسوتان و رزمندگان انقلاب و پاسخ به شبهات جوانان، دیدار با خانواده های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، طنین انداز شدن ذکر الله اکبر و معرفی و تجلیل از برترین های مسجدی از دیگر برنامه های پیشنهادی مساجد در ایام الله دهه فجر است.

 مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان فارس با تاکید بر اینکه در خصوص تبیین اهداف انقلاب اسلامی، معرفی شخصیت ممتاز حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین جایگاه ولایت کم کار شده است، خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست ها و تشکیل کارگروه های پژوهشی مساجد با محوریت طلاب و دانشجویان جوان می توان در حوزه های مرتبط با انقلاب اسلامی و مقایسه آن با سایر انقلاب های دنیا و ساخت مستند و فیلم کوتاه و انتشار آن در فضای مجازی می توان این کمبود را جبران کرد.

 این مقام مسئول، برگزاری مسابقات ورزشی با حضور اصحاب و فعالان مساجد را از راه های موثر در جذب نوجوانان و جوانان به خانه های خدا و در جذابیت بخشی به برنامه های ایام دهه فجر موثر دانست.

 مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس از پیشنهاد برنامه هایی نظیر برگزاری موکب های معرفی شهدا با هدف الگوگیری نسل جوان، فراخوان ایده ها و طرح های نو در مساجد با محوریت شناخت اهداف انقلاب اسلامی و استفاده از پیشکسوتان مسجدی در معرفی ظرفیت های انقلاب اسلامی خبر داد.

 خاطرنشان می شود، گردهمایی اصحاب و فعالان مساجد با همکاری اعضای کمیته مساجد و حضور ائمه جماعات، هیئت امنا، مدیران کانون های مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج  و مسئولان در آستانه فرارسیدن ایام دهه فجر در آستان مقدس حضرت سیدعلاء الدین حسین (ع) برگزار شد، در این مراسم مهندس علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشت.