1396/11/06
23:10


نماز یکی از واجبات مهم دین اسلام است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با تاکید بر اینکه نماز یکی از واجبات مهم دین اسلام است، گفت: روایت های متعددی در خصوص تمیز و مطهر بودن مکان نماز وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (2 بهمن) در مراسم افتتاحیه نمازخانه «شهید اسکندری» ساختمان شماره 2 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: پس از بررسی های انجام شده، به این نتیجه رسیدیم که نمازخانه قبلی در شان مجموعه های دبیرخانه کانون های مساجد، شورای توسعه قرآنی و بخش قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نبود.

 وی با اشاره به اینکه اولین گام جدی مدیریت جدید دبیرخانه کانون های مساجد فارس، طرح توسعه و زیباسازی نمازخانه بود که بتوان مکانی را برای خلوت با خدا و انس الهی ایجاد کرد، تاکید کرد: این نمازخانه با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ريال توسعه پیدا کرد که از ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برای تامین اعتبار کمال تشکر را دارم.

حجت الاسلام امیدی با تاکید بر اینکه نماز یکی از واجبات مهم دین اسلام است، اظهار داشت: روایت های متعددی در خصوص تمیز و مطهر بودن مکان نماز وارد شده است.

 وی افزود: در این نمازخانه برنامه های متعددی اجرا می شود که ستادی برای برنامه ریزی های مختلف متشکل از نمایندگان ادارات مستقر در این ساختمان تشکیل شده است.

 خاطر نشان می شود، نمازخانه «شهید اسکندری» ساختمان شماره 2 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز (2 بهمن) با حضور حجت الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز استان، دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس به بهره برداری رسید.