1396/07/30
11:18


لزوم شناسایی ایده پردازان فرهنگی برای ایفای نقش در مساجد

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس گفت: شناسایی ایده پردازان فرهنگی فراهم می شود تا بتوان به صورت یک عنصر فرهنگی در مساجد ایفای نقش کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس امروز (29 مهر) در نشست رابطان خواهر کانون های فرهنگی مساجد فعال و منتخب شیراز با بیان حدیثی از امام کاظم (علیه السلام) که می فرمایند:« خير برسان و سخن نيك بگو و سست رای و فرمانبر هر كس مباش.» گفت: احادیث و روایات بسیاری از ائمه هدی (علیهم السلام) با موضوع فعالیت های عرصه فرهنگی بیان شده است که می توان به جای سایر منابع از آن استفاده و از منابع غیر دینی دست چندم هم پرهیز کرد.

 وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در عرصه فعالیت های فرهنگی، افزود: توجه به مساله «آتش به اختیار» و انجام «کارهای تمیز فرهنگی» مد نظر رهبر فرزانه انقلاب از طریق شناسایی ایده پردازان فرهنگی فراهم می شود تا بتوان به صورت یک عنصر فرهنگی در مساجد ایفای نقش کرد.

 حجت الاسلام امیدی با اشاره به تاثیر نگاه تربیتی خواهران در فعالیت های مساجد، بر الگوگیری فعالان فرهنگی خواهر مساجد از خانواده معظم شهدا تاکید کرد و اظهار داشت: امروز با حجم وسیع فعالیت های دشمنان و هجمه های آنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و با توجه به آمار های بالای موجود در زمینه مسائل اخلاقی و جنسی می طلبد که با توجه به نیازهای مخاطبان برنامه ریزی و با برنامه های جدید، جذاب و بکر زمینه جذب قشر جوان را به مساجد فراهم کرد.

 سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس خاطرنشان کرد: فعالیت در بستر مساجد به روح بلند، افق دید و ایده های فرهنگی بستگی دارد که باید برپایه و اساس درست برنامه ها را به صورت تشکیلات منسجم اجرا کرد.

 وی با تاکید بر اینکه کار تربیتی فاخر ثمر می دهد، ادامه داد: خداوند در آیه مبارکه 40 سوره حج فرموده اند که «ولینصرن الله من ینصره» به معنای اینکه وقتی در راه خدا حركت كردید، لطف، مدد و پشتیبانی الهی هم با شما خواهد بود پس همیشه نباید منتظر اعتبارات بود و معطل نشست.

 خاطرنشان می شود، در این نشست که از سوی امور خواهران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس با همکاری کانون فرهنگی و هنری «امین ولایت» با حضور 50 رابط فعال کانون های فرهنگی و هنری مساجد شیراز در مسجد حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (علیه السلام) برگزار شد، با اجرای برنامه توسط گروه دختران حاملان وحی کانون، ارائه نقطه نظرات توسط شرکت کنندگان و پاسخگویی به سئوالات همراه بود.