دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس -اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
1396/07/18
8:29


۲۰ مهر آخرین مهلت ارسال آثار به چهارمین سوگواره ملی «علمدار کربلا»

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به برگزاری چهارمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در رشته شعر، گفت: ۲۰ مهر آخرین مهلت ارسال آثار به این سوگواره ملی است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس  ، حجت الاسلام حسین امیدی، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به برگزاری چهارمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» در رشته شعر، به خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز گفت: این سوگواره ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری سراسر کشور است که به میزبانی دبیرخانه استان ایلام برگزار می شود.

 وی با اشاره به اینکه 20 مهر آخرین مهلت ارسال آثار به این سوگواره ملی است، اظهار داشت: این سوگواره کشوری در راستای بزرگداشت مقام حضرت عباس (علیه السلام) و با همکاری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود.

 حجت الاسلام امیدی با تاکید بر اینکه آثار باید در یکی از 2 قالب شعر نو و کلاسیک باشد، افزود: باید اشعار در موضوعات عاشورا، کربلا و یکی از شخصیت های واقعه کربلا نظیر امام حسین (ع)، حضرت امام سجاد (ع)، حضرت زینب (س)، حضرت ام البنین (س)، حضرت علی اکبر (ع) و حضرت علی اصغر (ع) و یا سایر شهدای دشت نینوا، باشد که این بخش بخش ویژه سوگواره است.

 وی افزود: موضوع اضلی سوگواره شخصیت و فضائل اخلاقی علمدار کربلا (ع) و رشادت های ایشان است.

 حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه اشعار می توانند به زبان ها فارسی، عربی و کردی و گویش لکی باشد، اضافه کرد: هر شاعر می تواند حداکثر پنج اثر را در هر 2 قالب ارسال کند و هر شرکت کننده باید آثار خود را در قالب لوح فشرده با فونت نازنین سایز 14 به همراه تصویر صفحه اول شناسنامه، تصویر کارت ملی، یک قطعه عکس پرسنلی سه در چهار و فرم سوگواره را به آدرس ایلام – خیابان پیروزی – مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان ایلام طبقه دوم – دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام ارسال کند.

 وی با تاکید بر اینکه پنجم آبان اسامی نفرات برگزیده اعلام می شود و نفرات برگزیده برای شرکت در مراسم اختتامیه باید 10 آبان ماه در ایلام حضور داشته باشند، افزود: علاقمندان برای اطلاع بیشتر می توانند با شماره 32228576-084 تماس حاصل کنند.