دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس -اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
1396/07/05
15:13


دوره تکمیلی طرح «ازکی» ویژه مربیان عفاف و حجاب در شیراز برگزار شد

مسئول جبهه عفاف و حجاب استان فارس از برگزاری دوره تکمیلی طرح «ازکی» ویژه مربیان عفاف و حجاب خبر داد و گفت: این دوره با حضور ۵۰ مربی خواهر از پنجم مهرماه به مدت سه روز درحال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس محمد حسین اسلامی، مسئول جبهه عفاف و حجاب استان فارس  به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: طرح «ازکی» از طرح های تربیت مربی عفاف حجاب است که تاکنون 2 دوره مقدماتی آن با حضور یک صد نفر از خوهران فعال در این عرصه برگزار شده و در دوره تکمیلی نیز 50 نفر حضور دارند.

 وی با اشاره به اینکه اساتید این دوره از موسسه «خیبر» کرج دعوت شده اند، خاطرنشان کرد: محمدحسن وزیری و نعیمه اسلام لو از موسسه کاربردی «خیبر» مباحث مربوط به عفاف و حجاب را در 10 کارگاه برای شرکت کنندگان ارائه خواهند کرد.

 مسئول کانون تخصصی عفاف و حجاب استان فارس یادآور شد: آموزش عملی مهارت تبلیغ در دبیرستان های دخترانه، مناظره، مهارت های تبلیغ، موفقیت ها و ناکامی های تبلیغ عفاف و حجاب، جریان زدایی و حیازدایی در عرصه ادبیات، بررسی ارتباط با جنس مخالف و آموزش خویشتن داری جنسی، باید ها و نباید های فعالیت های فرهنگی با موضوع عفاف و حجاب و بررسی شیوه های امر به معروف و نهی از منکر در حوزه عفاف و حجاب از مباحث کارگاه های آموزشی طرح «ازکی» است.

 اسلامی با بیان اینکه این دوره از پنجم تا هفتم مهرماه در سالن اندیشه حوزه هنری فارس برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در برگزاری این دوره جبهه انقلاب اسلامی فارس، حوزه هنری استان و موسسه و کانون مدینه النبی (ص) شیراز مشارکت دارند.