1396/07/05
15:01


باید با زبان هنر در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستاد

رئیس حوزه هنری فارس با اشاره به اینکه باید با زبان هنر در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستادگی کرد، گفت: فضای هنری جامعه اکنون به حضور بچه های انقلابی و حزب اللهی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، محمد کرم الهی، رئیس حوزه هنری فارس امروز (5 مهر) در دور تکمیلی طرح «ازکی» با اشاره به اینکه در بحث عفاف و حجاب باید هر 2 قشر خواهران و برادران را آموزش داد، گفت: در دایره توجه فقط خانم ها عامل و فاعل اصلی نیستند.

وی با اشاره به اینکه آیا آقایان به عفاف و حجاب نیاز ندارند، افزود: 70 درصد مشکلات از سوی آقایان است و تنها 30 درصد آن خانم ها تشکیل می دهند و روی این مسئله تحقیق شده است.

 کرم الهی با یادآوری این مطلب روش مدل ها و الگوهایی که دشمن در تهاجم فرهنگی استفاده می کند، همه از ابزار هنر استفاده شده است، اظهار داشت: ما در ارائه الگو و مصداق یابی کارهایمان مشکل داریم.

 رئیس حوزه هنری فارس با تاکید بر اینکه مطالبی که جامعه هنری به خاطر بی ارتباطی با اندیشه اسلامی ارائه می کنند، باعث شده که الگوی ارائه شده اصالتا به الگوی ایرانی و اسلامی متصل نشود، اضافه کرد: جریان هنر، یک جریان مولد است.

 کرم الهی با اشاره به اینکه هنرمندان منحرف نیستند، آنان در برخی از موارد آگاهی ندارند و همین عدم آگاهی باعث شده تا آنچه خودشان می خواهند را به نمایش بگذارند، افزود: معتقدین و نیروهای انقلابی باید در فضای فرهنگی و هنری ورود پیدا کنند چرا که این فضا اکنون به حضور بچه های انقلابی و حزب اللهی نیاز دارد.

 وی گفت: الان در مبارزه و تهاجم فرهنگی از هنر استفاده می شود و باید با زبان هنر به این مسئله مقابله کنیم.