1396/05/04
18:08


برگزاری نشست اعضای خواهر کانون شهید آیت الله دستغیب مسجد جامع سعدی

مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حیا و بصیرت را از ویژگی های بارز شخصیتی حضرت معصومه (س) برشمرد و گفت: رسالت خواهران مسجدی این است که ویژگی های حضرت معصومه (س) را منتقل کنند.

به  گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام سید علی احمدی، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همزمان با میلاد حضرت معصومه (سلام الله علیها) و روز دختران امروز (3مرداد) در نشست اعضای خواهر کانون شهید آیت الله دستغیب مسجد جامع سعدی شیراز به تشریح ویژگی های بارز شخصیتی حضرت معصومه (سلام الله علیها) پرداخت و حیا و بصیرت را از ویژگی های مهم این بانوی مکرمه برشمرد.

 وی با بیان احادیث و روایات از ائمه اطهار (علیهم السلام) فضیلت های زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) را بیان و خاطرنشان کرد: این فرزند امام هفتم (علیه السلام) از نعمت های بزرگی است که خداوند متعال به ما ایرانیان داده است که بزرگان دین نیز برای زیارت حرمش تاکید کرده اند و نمونه آن حدیث حضرت امام رضا (علیه السلام) است که می فرمایند: «هرکس حضرت معصومه (سلام الله علیها) را در قم زیارت کند مانند کسی است که مرا زیارت کرده است».

 این کارشناس مذهبی عبادت، ولایی بودن و عصمت را از دیگر ویژگی های شخصیتی حضرت معصومه (سلام الله علیها) دانست و تاکید کرد: رسالت خواهران مسجدی این است که ویژگی های حضرت معصومه (س) را منتقل کنند و این منحصر به همه زمان هاست زیرا حیا و عصمت با گذشت زمان کهنه نمی شود و با روح بشر سازگاری دارد.

 حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه دختران امروز مادران فردا هستند، گفت: موفقیت مردان و زنان به برکت برخورداری از مادران شایسته است و اسلام نیز به زن جایگاه و کرامات زیادی داده است.