1395/08/04
11:05


منتخبان مرحله استانی یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» در استان فارس معرفی شدند

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس نتایج داوری مرحله استانی یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» را اعلام کرد و گفت: مرحله کشوری در قم برگزار می شود. 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد فارس، رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس امروز (4آبان) در نشستی با مجریان برگزاری یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» گفت: مسابقات مرحله استانی جشنواره قرآنی «مدهامتان» با حضور قریب 300 خواهر و برادر منتخب قرآنی کانون های مساجد در رشته های قرائت، حفظ، اذان، ترتیل و تصحیح حمد و سوره و اذکار نماز (30 مهر) در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) برگزار شد.

وی افزود: آزمون رشته های تفسیر و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه در تاریخ 14 آبان به صورت اینترنتی برگزار می شود.

باقری با اشاره به نتایج داوری در بخش برادران گفت: در رشته ترتیل به ترتیب میلاد عظیمی از کانون حضرت ابوالفضل (ع) فسا، بهنام امیری از کانون امیرالمومنین (ع) شیراز و میلاد مفتاحی از کانون جوانان متوسلین به شهدای کربلای شیراز مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی افزود: محمدمهدی روحانی از کانون امام حسین (ع) شهرستان سروستان، محمدجواد کاتب از کانون جوانان متوسلین به شهدای کربلای شیراز و عرفان نبی زاده از کانون منجی خرامه در رشته قرائت به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به منتخبین رشته اذان یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» ادامه داد: محمدباقر روشن دل از کانون حضرت ابوالفضل (ع) فسا، محمدعلی مفتاحی از کانون جوانان متوسلین به شهدای کربلا و شهاب رحمانی از کانون منتظران مهدی (عج) شیراز به مقام های برتر رسیدند.

وی یوسف محمدی از کانون حضرت ابوالفضل (ع) فسا را منتخب رشته حفظ کل معرفی کرد و گفت: در رشته حفظ20 جزء نیز صادق فرود مورجانی از کانون امیرالمومنین (ع) شیراز به عنوان منتخب معرفی شد.

وی با اشاره به منتخبان رشته تصحیح حمد و سوره و اذکار نماز،افزود: محمد حسین کاظمی از کانون منتظران مهدی (عج) شیراز ابوالفضل شهسواری از کانون حضرت حجت (عج) لارستان و محمدرضا حسینی از کانون عقیله (س) لامرد مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

این مقام مسئول با اشاره به نتایج داوری بخش خواهران یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» گفت: مرضیه فیروززاده از کانون خاتم الانبیاء (ص) شیراز و هدی ایزدی از کانون سابقون شیراز در رشته قرائت حائز رتبه برتر شدند.

باقری افزود: در رشته حفظ کل الهام حسین زاده از کانون انصار المهدی (عج) داراب و آذردخت اسدی از کانون ثارالله (ع) شیراز مقام های برتر را کسب کردند.

وی ضمن تاکید براینکه رشته تصحیح حمد و سوره و اذکار نماز تنها در مرحله استانی برگزار شده است، گفت: در بخش خواهران این رشته زهرا قهرمانی از کانون یاوران مهدی (عج) فیروزآباد، حدیثه قربانی از کانون علی ابن ابیطالب (ع) فسا و یلدا فرمانی از کانون شهدای سلطان آباد شیراز به مقام های اول تا سوم دست یافتند.