1395/07/10
10:08


متاسفانه در معرفی امام سجاد (ع) کم کاری شده است

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: متاسفانه در خصوص وجود امام سجاد (علیه السلام) و معرفی آن حضرت کم کاری شده و هرچه در خصوص ایشان و سایر ائمه اطهار (علیهم السلام) انجام دهیم کم است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس و به نقل از خبرگزاری شبستان فارس، مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور امروز (9مهر) در جلسه هماهنگی کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام) که با حضور نمایندگان هشت استان و 2 منطقه کشور در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) برگزار شد، گفت: برای آنکه حق مطلب در خصوص امام سجاد (علیه السلام) ادا شود، کسی جز معصوم نمی تواند حق مطلب را در خصوص ایشان ادا کند.

 

وی با تاکید بر اینکه برکات وجودی ایشان بعد از حیات مبارکشان نیز در کتاب صحیفه سجادیه برای شیعیان باقی مانده است، اظهار داشت: آنانی که اهل خلوت با خدای خود هستند در خلوت خود با خدا از دعاهای صحیفه سجادیه استفاده می کنند.

 

طاهریان با اشاره به اینکه سیاست ستاد عالی کانون های مساجد کشور بر برگزار کردن بزرگداشت هر یک از معصومین (علیهم السلام) در هر یک از استان های کشور است که کنگره امام سجاد (علیه السلام) به استان هرمزگان، بزرگداشت امام هادی (علیه السلام) و حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) به ترتیب به استان های بوشهر و کرمان سپرده شده است، اضافه کرد: کنگره بین المللی امام سجاد (علیه السلام) و دهه کرامت 2 موضوعی است که در ستاد عالی بیشتر مورد توجه بوده است.

 

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که شهادت و ولادت آن امام همام تحت الشعاع ولادت و شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام) قرار گرفته است، اظهار داشت: متاسفانه در خصوص وجود نازنین امام سجاد (علیه السلام) و معرفی آن حضرت کم کاری شده و هرچه در خصوص ایشان و سایر ائمه اطهار (علیهم السلام) انجام دهیم کم است.

 

وی، رسانه را ابزاری قدرتمند دانست که باید در اختیار کنگره امام سجاد (علیه السلام) قرار گیرد، یادآور شد: شبکه مساجد امام سجاد (علیه السلام) باید شکل بگیرد تا برنامه های فاری در خصوص این امام عزیز برگزار کنند و این از طریق شناسایی مساجد و کانون های به نام آن حضرت عملیاتی خواهد شد.

 

طاهریان خطاب به مسئولین جلسه، گفت: کاری کنیم که اگر نبودیم کار به شکل الگویی پیش برود و تبدیل به گفتمان شود.