1395/07/10
10:05


کانون هایی به نام حضرت شاهچراغ (ع) در کشور ایجاد شود

 معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به اینکه کانون هایی به نام حضرت شاهچراغ (ع) در کشور ایجاد شود، گفت: باید شبکه ای در کانون های مساجد در خصوص این امامزاده بزرگوار ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس و به نقل از خبرگزاری شبستان فارس، مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد امروز (9مهر) در جلسه هم اندیشی کنگره بزرگداشت حضرت شاهچراغ (علیه السلام) با اشاره به اینکه دبیرخانه کانون های مساجد فارس اسامی و کنیه های معروف حضرت شاهچراغ (علیه السلام) را به ستاد ارائه کند، گفت: ستاد هم آن را به استان ها معرفی می کند که در هر استان کانون یا کتابخانه جدیدی به نام ایشان ایجاد شود.

 

وی با اشاره به اینکه کانون هایی که به نام حضرت شاهچراغ (علیه السلام) هستند باید کارهای جدیدی در خصوص ایشان برگزار کنند، افزود: باید شبکه ای در کانون های مساجد در خصوص این امامزاده بزرگوار ایجاد شود که با آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهما السلام) در تعامل باشد.

 

طاهریان با ارائه پیشنهادی مبنی بر اینکه مسابقه کتابخوانی ملی در خصوص حضرت شاهچراغ (علیه السلام) ایجاد شود، اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا ضمن معرفی سیره این بزرگوار به مردم، در شب شهادت و بزرگداشت ایشان، ثواب  طرح «تلاوت نور» در کل کشور، به ایشان هدیه شود.

 

وی، رسالت بچه مسجدی ها را معرفی حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) و سایر بزرگواران دانست و یادآور شد: دین اسلام دین کرامت است و همین معرفی سیره این بزرگواران، کرامت نهادن به آنان است.