1395/07/08
13:26


هم اندیشی هشت استان کشور با محوریت کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به میزبانی شیراز

خبرگزاری شبستان: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از برگزاری جلسه هم اندیشی هشت استان کشور با محوریت کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به میزبانی شیراز خبر داد.

رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه کنگره ملی امام سجاد (علیه السلام) به میزبانی استان هرمزگان برگزار می شود، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: در این راستا ویژه برنامه هایی نیز در استان های جنوبی کشور در نظر گرفته شده است که با توجه به لزوم هم اندیشی در خصوص اجرای باشکوه این کنگره در تاریخ (9مهر) جلسه ای در شیراز برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: این جلسه در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) و با حضور مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور و همچنین کارشناسان فرهنگی و هنری کانون های مساجد استان های فارس، هرمزگان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، کرمان و مناطق قشم و کرمان جنوب تشکیل می شود.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به برنامه های این نشست، ادامه داد: زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام)، ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص ویژه برنامه های شهادت امام سجاد (علیه السلام) و تبادل نظر در خصوص اجرای باشکوه این کنگره از برنامه های این نشست است.

 

باقری با تاکید بر اینکه شناخت سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) برای نسل جوان و نوجوان از اهمیت بالای برخوردار است، خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد همواره در اجرای برنامه های مناسبت های مذهبی از جمله ولادت و شهادت ائمه اطهار (علیهم السلام) بطور شایسته ای ایفای نقش کرده اند که مورد استقبال عموم نیز قرار می گیرد.

 

سرپرست نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس یادآور شد: ویژه برنامه «پیام سعادت» در راستای برگزاری کنگره امام سجاد (علیه السلام) در فاصله زمانی بین 2 روایت شهادت آن امام همام با همکاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار می شود.

 

باقری افزود: این ویژه برنامه به صورت اردو های جهادی در مناطق محروم با برنامه هایی نظیر تاسیس و راه اندازی کانون در مساجد این مناطق، اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی و ادبی با محوریت امام سجاد (علیه السلام)، خدمات رسانی با همکاری سایر نهاد ها از جمله ویزیت رایگان بیماران، مرمت و بازسازی مساجد و معابر همراه خواهد بود.