1395/02/23
10:13


تشریح برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) در کانون های مساجد فارس

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ضمن تشریح برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) با عنوان «پیام سعادت» با هدف معرفی سیره ائمه اطهار (ع) به خصوص برای نسل نوجوان و جوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد فارس، رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (23اردیبهشت) در جلسه هماهنگی برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) گفت: کانون های مساجد همواره در اجرای برنامه های مناسبت های مذهبی از جمله ولادت و شهادت ائمه اطهار (ع) بطور شایسته ای ایفای نقش کرده اند که مورد استقبال عموم نیز قرار می گیرد.

وی از برگزاری مراسم جشن میلاد امام سجاد (ع) در بیش از یک هزار و 200 کانون در مساجد استان فارس خبر داد و گفت: در این ایام کانون های مساجد برنامه هایی نظیر دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان، علمای شهرستان، مسابقات فرهنگی و هنری، شب های شعر، ایستگاه های صلواتی توزیع شربت و شیرینی را اجرا می کنند.

سرپرست نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس افزود: در راستای برگزاری کنگره ملی امام سجاد (ع) به میزبانی استان هرمزگان، ویژه برنامه هایی نیز در استان های جنوبی کشور برگزار می شود که دبیرخانه کانون های مساجد استان فارس نیز در قالب ویژه برنامه «پیام سعادت» به اجرای برنامه می پردازد.

باقری با اشاره به برنامه های برگزار شده سال گذشته، تاکید کرد: ویژه برنامه «پیام سعادت» با همکاری کانون های مساجد استان در سال 94 در قالب پنج همایش در پنج نقطه فارس از جمله در شیراز، لارستان، جهرم، فسا و اقلید به همراه اعزام سخنران و مداح کشوری و استانی با موضوع سبک زندگی برگرفته از رساله حقوق امام سجاد (ع) در فاصله زمانی بین 2 روایت شهادت این امام همام برگزار شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقه حفظ رساله حقوق امام سجاد (ع)، گفت: این برنامه نیز در سال 93، با اعلام فراخوان از طریق سایت دبیرخانه و به صورت حضوری و اینترنتی با همکاری کانون های مساجد استان برگزار شد که به خصوص نوجوانان استقبال خوبی کردند.

باقری افزود: طرح عیادت از بیماران در بیمارستان ها توسط اعضاء، مدیران و فعالان کانون های مساجد فارس، مسابقه «مداح نوجوان» با موضوع زندگینامه امام سجاد (ع) در روز 25 محرم مصادف با روز شهادت آن امام همام، ساخت انیمیشن با موضوع «حق کسی که بر تو احسان نموده» و طراحی، چاپ و انتشار کاتالوگ به تعداد 10 هزار نسخه در قطع حداقل A6 و A5 جهت مطالعه یک دقیقه ای با موضوع سبک اسلامی از دیگر برنامه های «پیام سعادت» بود.

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس یادآور شد: در سال جاری نیز ویژه برنامه «پیام سعادت» در فاصله زمانی بین 2 روایت شهادت امام سجاد (ع) به صورت اردو های جهادی در مناطق محروم با همکاری کانون های مساجد استان برگزار می شود که با برنامه هایی نظیر تاسیس و راه اندازی کانون در مساجد این مناطق، اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی و ادبی با محوریت امام سجاد (ع)، خدمات رسانی با همکاری سایر نهاد ها از جمله ویزیت رایگان بیماران، مرمت و بازسازی مساجد و معابر همراه خواهد بود.