1398/11/13
10:19


برنامه های ایام الله دهه فجر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس در 15 عنوان شاخص برگزار می شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از اجرای برنامه های ایام الله دهه فجر در 15 عنوان شاخص با همکاری یک هزار و 236 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان خبر داد و گفت: برنامه ها از 12 بهمن با برپایی مراسم گرامیداشت سالروز ورود تاریخی امام (ره) به میهن اسلامی آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس، حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر ضمن تشریح برنامه های ویژه این ایام در کانون های مساجد استان پرداخت و گفت: کانون های مساجد فارس با اجرای برنامه های متنوع مذهبی و فرهنگی ضمن تجدید میثاق با آرمان های والای امام راحل (ره)، چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارند.

وی از اجرای برنامه های ایام الله دهه فجر در 15 عنوان شاخص با همکاری یک هزار و 236 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان خبر داد و  خاطرنشان کرد: فضا سازی محیط های درونی و بیرونی مساجد و خیابان های اطراف با نصب پرچم و بنر انجام شده و برنامه ها با برپایی مراسم گرامیداشت سالروز ورود تاریخی امام (ره) به میهن اسلامی آغاز شده است.

مسئول کارگروه مساجد ستاد دهه فجر استان فارس افزود: مراسم «انقلاب به روایت هنر» در مساجد منتخب در موضوعات شعر، سرود، نمایش و پخش فیلم، خاطره گویی و رشته های هنری، تجلیل از هنرمندان انقلابی با همکاری کانون فرهنگی هنری «رسانه ملی» مسجد سلمان فارسی صدا و سیمای مرکز فارس، خوشنویسی هنرمندان خطاط کانون های مساجد با محوریت سوره مبارکه فجر از برنامه های شاخص ایام الله دهه فجر است.

حجت الاسلام امیدی از اجرای سرود های انقلابی توسط گروه های سرود کانون های مساجد فارس در مراسم های مساجد خبر داد و گفت: تجلیل از خانواده معظم شهدا و هنرمندان انقلابی در مسجد و عطرافشانی مزار مطهر شهدا در راستای نشر فرهنگ شهادت به ویژه با محوریت شهدای انقلاب در برنامه های پیش بینی شده کانون های مساجد قرار دارد.

این مقام مسئول از اجرای تئاتر توسط هنرمندان کانون های مساجد فارس در برنامه های مدارس همجوار مساجد خبر داد و گفت: در قالب اجرای تئاتر مدارس سعی می شود که هم فضایی شاد و مفرح این ایام برای نوجوانان فراهم شود و نیز دستاورد های انقلاب قبل و بعد از پیروزی معرفی شود.

حجت الاسلام امیدی برگزاری برنامه های قرآنی در ایام الله دهه فجر را از دیگر عناوین مهم برنامه ها دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری محفل انس با قرآن، قرائت دسته جمعی سوره مبارکه فجر در قالب طرح «تلاوت نور» و برگزاری مسابقات حفظ سوره مبارکه فجر از برنامه هاست.

وی از حضور اصحاب، ارکان و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس در مراسم راهپیمایی 22بهمن خبر داد و گفت: با عنایت به اینکه ترویج فرهنگ نورانی نماز از رسالت های کانون های مساجد است، اعضای جوان و نوجوان کانون ها در نمازجمعه 18 بهمن ماه حضور فعال خواهند داشت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با بیان اینکه ایام دهه فجر فرصت مغتنمی است که می توان مردم را با دستاورد های انقلاب اسلامی آشنا کرد، افزود: در این راستا برنامه هایی نظیر برپایی نمایشگاه های محتوایی و عکس با موضوع انقلاب اسلامی، برگزاری محافل خاطره گویی با حضور پیسکسوتان انقلاب و نشست های پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری مسابقات وزرش والیبال جام شهید سلیمانی در ایام الله دهه فجر با همکاری ستادهماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد، بسیج مساجد و محلات، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و کانون شهید آیت الله ربانی شیراز خبر داد و گفت: بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در همه برنامه های دهه فجر مدنظر قرار دارد و به خاطر فرارسیدن اربعین شهادت ایشان، همه برنامه ها عطر بوی سردار دل ها را دارد، کانون فرهنگی هنری « سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» نیز 20 بهمن ماه در مسجد الرسول (ص) شیراز افتتاح می شود.