1398/10/26
15:09


نشست بررسی وضعیت عمومی ستاد هماهنگی و کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس برگزار شد

نشست بررسی وضعیت عمومی، مسائل و مشکلات ستاد هماهنگی و کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با حضور سرپرست اداره کل هماهنگی استان ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس، حسین براتی، سرپرست اداره کل هماهنگی استان ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور امروز (25 دی) در این نشست با اشاره به اجرای گسترده رویداد ملی «فهما» با مشارکت مجموعه های ستادی، استانی و کانون های مساجد، گفت: همه حوزه های مختلف ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با ستاد های استانی و کانون های فرهنگی و هنری مساجد در اجرای رویداد ملی «فهما» همراه و همگام هستند.

وی خاطرنشان کرد: سعی وافر شد و  تاکیدات لازم شد که همه انرژی و توان برای اجرای شایسته طرح از سوی مرکز و ستادهای استانی به کار گرفته شده است و در حوزه های محتوایی، ساماندهی و شبکه سازی، آی تی و پشتیبانی،اطلاع رسانی و رسانه و خبرگزاری هر کدام نقشی را در اجرای این رویداد ملی و فاخر بر عهده دارند.

براتی از برنامه ریزی جلسه های بررسی وضعیت و مسائل پیش روی ستاد های هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ها خبر داد و گفت: تلاش می شود که بصورت ماهانه حداقل 2 استان در جلسه شورای معاونین ستاد دعوت و حضور بهم رسانند و به ارائه گزارش فعالیت ها و برنامه های اجرایی و ارزشمند خود ، طرح ها دغدغه ها و مسائل و مشکلات مرتبط با ستاد هماهنگی و کانون های مساجد استان و همچنین ارائه کار ویژه استان خویش بپردازند.

سرپرست اداره کل هماهنگی استان ها و امور حقوقی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ابراز امیدواری کرد: پس از اجرای رویداد ملی «فهما» این جلسات از سر گرفته شود و استان فارس هم نیز بتواند با حضور در این جلسه حضور پیدا کند.

براساس این گزارش همچنین در این نشست، حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس نیز به ارائه گزارشی از روند اجرای رویداد ملی «فهما» در سطح استان فارس پرداخت و گفت: رویداد ملی «فهما» در استان فارس با همکاری کانون های فرهنگی و هنری در ثبت فعالیت های صورت گرفته در سامانه بچه های مسجد درحال برگزاری است.

وی همچنین از پیگیری برگزاری اولین نشست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس خبر داد و افزود: این نشست با مکاتبات انجام شده و پیگیری های صورت گرفته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بزودی برگزار خواهد شد.

همچنین در این نشست کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس به طرح نظرات و بیان مشکلات پیش روی ستادهماهنگی و کانون های مساجد استان پرداختند که استقرار ستادهماهنگی در مکانی مستقل، توجه به کانون های فعال استان در رویداد ملی «فهما» و اختصاص بودجه های برنامه ای از مهمترین آن بود.