1398/10/12
13:40


شهرستان زرین دشت میزبان سی امین نشست آموزشی طرح ملی «فهما» در استان فارس شد

سی امین نشست آموزشی و توجیهی طرح ملی «فهما» در استان فارس با حضور رابطان استانی و مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد زرین دشت در محل اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس و به نقل از خبرگزاری شبستان، «رضا جانی پور»، امروز (پنجشنبه 12 دی) در این نشست که با هماهنگی رابطان طرح ملی «فهما» در شهرستان زرین دشت برگزار شده بود، گفت: کانون های فرهنگی وهنری مساجد فعالیت های مختلفی را در طول سال اجرا می کنند که برای دانش آموزان نیز مفید است.

 معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش زرین دشت از اعلام آمادگی این اداره برای تعامل و همکاری با کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان در اجرای برنامه های مشترک خبر داد.

 براساس این گزارش، حجت الاسلام «علی محمدپور» نیز در این نشست اظهار داشت: در قالب این طرح فعالیت های کانون های مساجد در سامانه «بچه های مسجد» ثبت می شود و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 رابط استانی شهرستان زرین دشت در طرح ملی «فهما» یادآور شد: «فهما» مخفف فرهنگ و هنر مساجد ایران است و اختصاص عادلانه سرانه به کانون های مساجد و کمک به هم افزایی بیشتر کانون ها و شناسایی ظرفیت های هنری از مزایای اجرای طرح است.

 لازم به ذکر است، در نشست آموزشی طرح ملی «فهما» که با حضور «اسماعیل هنرور»، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرین دشت همراه بود، چگونگی ثبت فعالیت های فرهنگی و هنری در سامانه «بچه های مسجد» توسط «رضا باقری»، کارشناس مسئول توسعه و منابع ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس تشریح شد و «مختار امیری»، مدیر کانون فرهنگی و هنری «غدیر» مسجد « امیرالمومنین (ع)» روستای «زیرآب» و «یونس رنجبر»، مدیر کانون فرهنگی و هنری «شهید عارف» مسجد «ابوالفضل(ع)» روستای «تل ریگی» به عنوان رابطان طرح ملی «فهما» در شهرستان زرین دشت به سئوالات حاضران پاسخ گفتند.