1398/04/16
12:53


ترنم آیه های وحی در برنامه های تابستانی کانون «نورالشهداء» روستای «علویه» جهرم

اسدی بابا عربی از برگزاری کلاس های حفظ قرآن کریم در برنامه های تابستانی کانون «نورالشهداء» جهرم خبر داد و گفت: این کلاس ها در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس، «علی اسدی بابا عربی»، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: همزمان با آغاز فصل تابستان و تشکیل کلاس های تابستانی جهت غنی سازی اوقات فراغت، کانون فرهنگی هنری نورالشهدا روستای علویه شهرستان جهرم اقدام به برگزاری کلاس های حفظ قرآن کریم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم کرده است.

 مدیر کانون فرهنگی و هنری «نورالشهداء» روستای «علویه» جهرم با بیان اینکه آیین افتتاحیه این دوره قرآنی با حضور تعدادی از قاریان و حافظان برجسته قرآن کریم در مسجد «امیرالمومنین علی (ع)» روستای علویه برگزار شد، درباره نحوه تشکیل این دوره افزود: کلاس ها در هفته سه بار تشکیل می شود و پس از ارتقای سطح روخوانی و روان خوانی قرآن آموزان، حفظ آیات آغاز می شود.

 وی خاطرنشان کرد: این کلاس ها مطابق با استاندارد های آموزشی موسسات قرآنی کشور و با تدریس فایزه باقری، حافظ کل قرآن کریم و از اعضای کانون برگزار خواهد شد.

 اسدی افزود: برگزاری مداوم محافل قرآنی، مسابقات شاد و مفرح قرآنی، سفر های زیارتی و دیدار با حافظان برجسته شهرستان، از برنامه هایی است که برای ارتقای روحیه و انگیزه قرآن آموزان اجرا می شود.

 فعال فرهنگی مسجد «امیرالمومنین علی (ع)» روستای علویه جهرم گفت: در مرحله نخست این دوره 20 نفر از اعضای کانون ثبت نام کرده اند و امید است با افزایش سطح کیفی دوره، استقبال از این کلاس ها در آینده افزایش یابد.