1398/04/13
11:20


ویژه برنامه های خواهران کانون های مساجد فارس در ایام دهه کرامت اعلام شد

مدیر ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس عنوان کرد: ویژه برنامه های خواهران کانون های مساجد فارس در ایام دهه کرامت اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ، حجت الاسلام «حسین امیدی» ضمن تشریح برنامه های پیش بینی شده ایام دهه کرامت ویژه خواهران کانون های مساجد استان فارس به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: این برنامه ها از 13 تا 23 تیرماه برگزار می شود که شروع برنامه ها اول ذیقعده مصادف با میلاد با سعادت کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه (س) است.

 مدیر ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از حضور اعضای خواهر کانون های مساجد شیراز در مراسم ویژه پیاده روی خواهران در روز میلاد حضرت معصومه (س) با عنوان «دختران احمدی» از سوی آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) خبر داد و افزود: مراسم جشن های میلاد حضرت معصومه (س) به همت خواهران مسجدی در سراسر استان فارس برگزار می شود که با تجلیل از دختران نمونه عضو کانون های مساجد در رشته های مختلف قرآنی، علمی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی همراه است.

 وی با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن با حضور عموم خواهران مسجدی، خاطرنشان کرد: نشست هایی با هدف آشنایی دختران و مادران مسجدی با شخصیت والای حضرت معصومه (س) برنامه ریزی شده است که با حضور ائمه جماعات، اساتید حوزه علمیه و کارشناسان مذهبی برگزار می شود.

 حجت الاسلام امیدی همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بانوان مسجدی با موضوع های عفاف و حجاب، زن، خانواده، بصیرت، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه زن و خانواده خبر داد.

 مدیر ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس یادآور شد: حضور در کاروان های پیاده حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و شرکت در مراسم بزرگداشت ششم ذیقعده روز حضرت احمد بن موسی (ع)، برپایی جشن میلاد امام رضا (ع)، تکریم ایتام به تأسی از امام رئوف (ع) و شب شعر با حضور خواهران شاعر مسجدی همراه با قرائت اشعار رضوی نیز در ایام دهه کرامت اجرا می شود.

 وی افزود: جلسه های ختم قرآن و ختم صلوات هدیه به پیشگاه نورانی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)،  اجرای مسابقات فرهنگی و هنری نظیر کتابخوانی، خوشنویسی، طراحی و غیره با موضوعات دهه کرامت و دیدار با مادران و همسران معظم شهداء، جانبازان و آزادگان همراه با تجلیل از ایشان از دیگر برنامه های خواهران مسجدی در دهه کرامت است.