1398/02/30
14:05


کانون های مساجد در بحث شعار امسال « رونق تولید » با سازمان فنی و حرفه ای همکاری می کنند

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس گفت :  ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان در راستای فرهنگ‌سازی و استفاده از کالای ایرانی و حمایت از رونق تولید  محور برنامه‌های سال جاری کانون‌های مساجد  فارس است

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس ، حجت‌الاسلام حسین امیدی امروز 30 اردیبهشت ماه  در دیدار با نماینده وزارت کشور در طرح اشتغالزایی زنان  بدسرپرست  استان فارس  اظهار کرد: کانون‌های مساجد در سال جاری برنامه‌های متنوعی در راستای توجه به شعار سال دارد .

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) با عنوان « رونق تولید » افزود: کانون فرهنگی و هنری ظرفیت بسیار بزرگی در راستای فرهنگ‌سازی و ایجاد بسترهای لازم فرهنگی و هنری در گسترش  رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی رادارند  .

مدیر ستاد هماهنگی  کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه توجه به بحث کارآفرینی یکی از برنامه‌های سال گذشته کانون‌های مساجد بوده است، اضافه کرد: یکی از محورهای کارآفرینی و  برنامه‌های کانون‌ها توجه به شعار سال  با حضور جوانان و نوجوانان و ایجاد کارگاه در کنار کانون‌های مساجد بود که گام‌های بسیار خوبی در روستا و  شهرستان های استان  برداشته شد ه است.

امیدی ادامه داد: تلاش خواهد شد که با برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی و هنری با حضور اقشار مختلف به‌ ویژه نسل جوان گام‌های بزرگی در این حوزه برداشته شود .

وی با بیان اینکه بدون تردید تلاش در راستای حمایت از اعضای کانون‌های مساجد کارآفرین و فعال در حوزه کارآفرینی  در سال جاری موردتوجه خواهد بود، گفت: در سال جاری با همت کانون فرهنگی هنری نور ، همکاری و تعامل  با سازمان فنی و حرفه ای استان در راستای  طرح ملی توانمند سازی بانوان با هدف توسعه کسب و کار و اشتغال بانوان اجرا میگردد.  

همچنین در این نشست آقای دکتر نادری  ، نماینده وزارت کشور در طرح اشتغال زایی زنان بد سرپرست با محوریت مناطق محروم و کم برخوردار گفت: بی شک رونق تولید و کارآفرینی برای بانوان یک فرصت بسیار خوب است که کانون های فرهنگی و هنری نقش مهمی در راستای فرهنگ سازی در این زمینه دارند .

وی خواستار همکاری هر چه بیشتر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در زمینه  توسعه اشتغالزایی بویژه در حوزه بانوان شد و تصریح کرد: در سال حمایت از رونق تولید  انتظار می‌رود که مسئولان حمایت ویژه‌ای در بحث طرح ملی توانمند سازی بانوان  با عنوان هر خانه یک کارخانه  داشته باشند

امیدی درپایان با افزود :  در این طرح مساجد به عنوان اماکن مورد اطمینان محله و محور تحولات اجتماعی جهت آموزش این طیف مخاطب همکاری شایسته ای خواهند داشت .