1398/02/24
8:24


برگزاری برنامه های فرهنگی و قرآنی کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس در ماه مبارک رمضان

مسئول  ستاد  کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس ، از برپایی کرسی های تلاوت نور، سفره های کریمانه افطار، محافل انس و جمع خوانی قرآن کریم در کانون های مساجد شهری و روستایی استان خبر داد.

حجت الاسلام امیدی  روز سه شنبه (24  اردیبهشت )  در گفت و گو با روابط عمومی ستاد کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس  افزود: اجرای طرح تلاوت نور و جمع خوانی قرآن کریم با همت کانون های فرهنگی هنری مساجد در نقاط شهری و روستایی از مهمترین برنامه های ماه مبارک رمضان است.

وی برپایی ایستگاه های صلواتی افطار در میادین و محلات مختلف شهر، برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی، برپایی جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع)، توزیع قرآن و مفاتیح ویژه طرح تلاوت نور و تقدیر از خادمان نماز و فعالان قرآنی در مساجد را از جمله دیگر برنامه ها ذکر کرد.

وی با اشاره به دایر شدن کلاس های آموزش قرآن و تصحیح خوانی قرائت نماز در این ایام، گفت: برپایی محافل نورانی انس با قرآن کریم و سفره های کریمانه افطار در شب های ماه مبارک رمضان با محوریت کانون های مساجد پیش بینی شده است.

برپایی مراسم معنوی شب های قدر در مساجد و حضور پرشور و فعال اعضای کانون های مساجد در راهپیمایی روز جهانی قدس از جمله برنامه های دیگر ماه مبارک رمضان در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای مراسم استقبال ماه آسمانی ویژه روزه اولی ها در نخستین روز از ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ترویج فرهنگ سفره های افطاری ساده با عنایت به منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) ، برگزاری نشست های پرسش و پاسخ احکام و عقاید ویژه نوجوانان، بانوان و آقایان، بهره گیری از مبلغین برای برگزاری کارگاه آموزشی در سنین مختلف نیز در این ایام به صورت ویژه دیده شده است.

وی  همچنین با اشاره به تدارک ویژه برنامه هایی در دهه اکرام ایتام و میلاد امام حسن مجتبی (ع)، اظهار کرد: برگزاری جشن میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن (ع) همراه با سخنرانی ائمه جمعه و جماعات در باره سیره علمی و عملی آن امام همام، تبیین ویژگی های شخصیتی ایشان و همچنین تهیه و تدارک بسته های غذایی با کمک خیرین برای اهدا به نیازمندان در راستای اکرام و اطعام نیازمندان به صورت ویژه در نظر گرفته شده است .

وی با بیان اینکه تبیین شخصیت و سیره علوی توسط کارشناسان دینی و مبلغان اعزامی از حوزه علمیه قم در کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان به منظور ترویج قرائت زیارت امین الله و زیارت خاصه امیرالمومنین در روزهای یکشنبه در کانون های مساجد صورت می گیرد.