1398/02/11
12:59


رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد خبر داد: ثبت ۱۰۰ هزار عضو مسجد در سیستم «فهما»/ موفقیت نظام در گرو بازگشت عالمان به مساجد است

حجت الاسلام ارزانی با اشاره به ثبت ۱۰۰ هزار عضو مسجد در سیستم «فهما» گفت: برای روزافزون شدن توفیقات در نظام جمهوری اسلامی باید بازگشت عالمانه، عادلانه و دقیق به مساجد داشته باشد، این خیلی از مشکلات را حل می کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، دکتر حجت الاسلام والمسلمین «حبیب رضا ارزانی» امروز (چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت) در شورای فرهنگ عمومی فارس، با اشاره به جایگاه مسجد بر اساس روایات، گفت: جایگاه مسجد و حضور کودکان و نوجوانان در مساجد از مسائل مورد اهمیت است که بر اساس شورای فرهنگ عمومی کانون های فرهنگی و هنری در مساجد تشکیل شد.

مشاور وزیر و زئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد افزود: از سال ۹۶ یک جلسه سیاست گذاری برای کانون ها تشکیل شد که در سال ۹۷ به چهار جلسه افزایش یافت که این سبب می شود نهادهای فعال در حوزه مسجد با عرضه فعالیت های از موازی کاری جلوگیری شود و هم افزایی اتفاق می افتد.

وی با اشاره به ابلاغ اساس نامه کانون های فرهنگی هنری مساجد و اصول تعیین اعضای شورای هماهنگی کانون ها، بیان کرد: این ستاد با هدف پیوند ظرفیت های استان با مساجد تشکیل خواهد شد، همچنین این تصمیم در راستای انسجام و هم افزایی گرفته شده است.

حجت الاسلام اررانی عنوان کرد: برای روزافزون شدن توفیقات در نظام جمهوری اسلامی باید بازگشت عالمانه، عادلانه و دقیق به مساجد داشته باشد، این خیلی از مشکلات را حل می کند.

رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد اظهار کرد: پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران با نام پایتخت «فهما» انتخاب خواهد شد که برای این تمام فعالیت های مسجد در این سامانه ثبت شده و امتیازدهی و ارزیابی می شود که لحظه به لحظه قابل رصد است تا بدین طریق فضای را جهت دهی کنیم تا در فضای مجازی آموزش ببیند.
 وی خاطرنشان کرد: ۲۳ هزار و ۱۰۰ کانون و بیش از ۱۰۰ هزار نفر خود را در سامانه «فهما» ثبت کردند و این یک ظرفیت بزرگ برای انجام فعالیت های جهادی است.