: 902
1397.08.07 @ 12:00


کانون های یک شهرستان به طور هفته‌ ای مورد بازدید قرار می گیرند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه کانون های یک شهرستان به طور هفته‌ ای مورد بازدید قرار می گیرند، گفت: بر اساس آیات و روایات مسجد، بهترین مکان برای تربیت در زمینه اعتقادی و اخلاقی است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از  خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت‌ الاسلام‌ حسین امیدی، امروز (۷ آبان) در جمع خبرنگاران از برگزاری دوره‌های ضمن خدمت یک هزار و ۲۰۳ نفر از مدیران کانون‌ ها توسط دبیرخانه کانون مساجد خبر داد و گفت: روزانه از مساجد و کانون‌ ها بازدید می‌ شود و این فعالیت با ۲ رویکرد بررسی کارهای کانون‌ ها و تاکید بر برگشت به کارکرد اولیه مساجد انجام می شود.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با بیان اینکه هفته‌ ای از کانون های یک شهرستان‌ ها بازدید و در شیراز هر روز کاری به یکی از کانون های مساجد سرکشی می‌ شود، تاکید کرد: شرایط و فعالیت کانون‌ ها باید به قدرت سابق برگردد و برای نیل به این هدف شعار «شعار افتخار گذشته، امید به آینده» در نظر گرفته شده است.

 وی با اشاره به اینکه امروز با توجه به هجمه‌ های اخلاقی بر روی نوجوانان و جوانان جذب ۵۰۰ نفری جوانان و نوجوانان توسط کانون «مدینه النبی (ص)» شیراز آمار قابل توجهی است، یادآور شد: از بین ۲۳ هزار کانون فرهنگی کشور، کانون فرهنگی «مدینه‌ النبی (ص)» شیراز توانسته است، رتبه نخست را کسب کند و این افتخار بزرگی برای استان فارس محسوب می شود.

 حجت الاسلام امیدی با یادآوری این مطلب که جذب جوانان و نوجوانان توسط این کانون از جمله شاخص های انتخاب کانون برتر بوده است، اضافه کرد: بر اساس آیات و روایات مسجد، بهترین مکان برای تربیت در زمینه اعتقادی و اخلاقی است و امکان مذهبی و فرهنگی همچون مسجد، حسینیه، مهدیه و ... مکان هایی امن برای جوانان و نوجوانان محسوب می شود.