: 1124
1398.07.07 @ 10:52


جلسه هماهنگی طرح «شبکه رابطین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس» برگزار شد

به میزبانی ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان فارس، جلسه هماهنگی طرح «شبکه رابطین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس» در شیراز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس، «حجت الاسلام حسین امیدی»، مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد فارس امروز (یکشنبه، 7 مهرماه) در جلسه هماهنگی طرح «شبکه رابطین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس» گفت: این طرح با توجه به سیاست ها و تحول محتوایی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و بر اساس چشم انداز کانون های فرهنگی هنری مساجد و برنامه تحول راهبردی ستاد هماهنگی با ایجاد شبکه رابطین از سطح ستاد مرکزی، استانی و کانون ها تهیه شده است.

وی اجرای دقیق برنامه ها و فعالیت های ابلاغی ستاد هماهنگی، احیای کارکرد های فرهنگی و هنری مساجد، تربیت مدیران توانمند، تلاشگر و با ایمان را از اهداف طرح «شبکه رابطین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس» ذکر کرد.

حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه استان فارس از نظر سطح فعالیتی در کشور سطح یک و دارای یکهزار و 223 کانون فرهنگی و هنری در مساجد است، گفت: فارس در منطقه هفت کشوری در کنار استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد و کانون های مساجد شهرستان های لارستان، خنج و گراش تحت پوشش ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد جنوب فارس فعالیت دارند.

این مقام مسئول هدف اصلی شبکه رابطین را اطلاع رسانی و پیاده سازی فعالیت ها و برنامه ها در سامانه بچه های مسجد است، افزود: آشنایی و اشراف کامل به شرایط و اقتضائات استان و شهرستان خود، برخورداری از روابط خوب و حسنه با نهاد های دولتی و غیر دولتی، حداکثر سن 40 سال، دارای مدرک فوق دیپلم یا بالاتر، ارتباط قوی و مستمر و موثر با ستاد استان، حضور فعال در سامانه بچه های مسجد و دارای حداقل 50 عضو ثبت شده در این سامانه و  حداقل سه سال سابقه کار در کانون فرهنگی و هنری از ملاک های انتخاب رابطین است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد فارس تاکید کرد: با ملاک های ذکر شده، تعداد 61 رابط از بین مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد انتخاب و به عنوان «شبکه رابطین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس» معرفی خواهند شد.