: 1122
1398.07.02 @ 11:57


دیدار مدیر و کارکنان ستادهماهنگی کانونهای مساجد فارس با خانواده شهید «فرهادیان فرد»

همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد: دیدار مدیر و کارکنان ستادهماهنگی کانونهای مساجد فارس با خانواده شهید «فرهادیان فرد»


به گزارش روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های مساجد فارس، «حجت الاسلام حسین امیدی»،، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس امروز (سه شنبه 2مهرماه) در دیدار با خانواده شهید «محمدعلی فرهادیان فرد» گفت: شهدا راه درست را انتخاب کردند و چراغ راهی برای ما شدند تا بتوانیم مسیر زندگی را درست انتخاب کنیم و دیدار هایی که با خانواده معظم شهدا انجام می شود، هدفش آشنایی با خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهداست و در هفته دفاع مقدس حس و حالی دوران هشت سال جنگ تحمیلی را به همگان می بخشد. 

وی با اشاره به فعالیت شهید «محمدعلی فرهادیان فرد» در مسجد «الزهرا (س)» شیراز، خاطرنشان کرد: مسجد محل امنی برای حضور نوجوانان و جوانان است و بسیاری از شهدای ما از مساجد به جبهه ها اعزام شده و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

براساس این گزارش، «صدرالله فرهادیان فرد» پدر شهید «محمدعلی فرهادیان فرد» نیز در این دیدار با بیان خصوصیات اخلاقی این شهید، گفت: «محمدعلی» اهل درس و مدرسه بود و چون درس خوان بود، معلمانش همیشه سراغش را می گرفتند و همیشه در زمان مرخصی و بازگشت به منزل از جبهه در مسجد «الزهرا (س)» شیراز حضور پیدا می کرد و بسیاری از کار های خوشنویسی را انجام می داد جون خط خوبی داشت.

فرهادیان فرد که خود سابقه حضور در جبهه های هشت سال دفاع مقدس را دارد، تاکید کرد: آنها رفتند، شهید شدند و افتخار آفریدند و اینگونه مردن، سعادت و افتخار است چون فرمان بردن از خداست.

همچنین «طیبه ذوالانوار فرد» مادر شهید «محمدعلی فرهادیان فرد» نیز در این دیدار با بیان اینکه شهدا دنیا را نمی خواستند، گفت: پسر شهیدم ما را منع کرده بود که پس از شهادتش برای امور مالی به نهاد هایی مثل بنیاد شهید مراجعه کنیم و امروز امور مربوط به مالی این شهید صرف خیریه و کمک به جوانان و نیازمندان می شود.

شایان ذکر است، شهید «محمدعلی فرهادیان فرد» از بسیجیان گردان «فتح» لشکر «33 المهدی (عج)» در سال 1365 همزمان با عملیات «والفجر هشت» در منطقه «فاو» در حالی که 25 سال از سنش می گذشت، به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

خاطرنشان می شود؛ در این دیدار که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شده بود، با اهدای لوح تقدیر و یک جلد کلام الله مجید از سوی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس از خانوده معظم شهید «محمدعلی فرهادیان فرد» تجلیل شد.

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس

37253956- 09372909480 خانم مرضیه خداجو

www.farsmasajed.ir