: 1003
1398.02.11 @ 16:08


مشاور امام جمعه شیراز در مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس بیان کرد: مساجد ۱۱ منطقه شیراز شبکه سازی شده است / آغاز شبکه سازی مساجد محلات

حجت الاسلام جعفری گفت: در ۱۱ منطقه شیراز، شبکه مناطق مسجد انجام شده و شبکه سازی محلات از منطقه سه آغاز شده است و به زودی راه اندازی می شود.


به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد فارس به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حجت الاسلام سید محمدی جعفری» امروز (چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت) در شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به لزوم شبکه سازی مساجد و جمعیت فعال مسلمان استان فارس، گفت: جمعیت فعال فارس سه میلیون نفر، و ۶ هزار و ۵۰۰ مسجد فعال است که به ازای هر بیش از ۴۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد اما به طور متوسط در هر مسجد فقط ۵۰ نفر حاضر می یابند که نشان می دهد فقط حدود ۱۰ درصد را توانستیم جذب کردیم.

مشاور امام جمعه شیراز در مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس با اشاره به تعداد زنان و نوجوانان، اظها کرد: با توجه به سهم زنان و نوجوان حاضر در مسجد بهترین ظرفیت برای مسائل مرتبط به خانواده و تربیت است.

وی با اشاره به برنامه های انجام شده در راستای افزایش پنج درصد جمعیت مساجد به ازای هر سال، افزود: برای جامعه سازی و بعد تمدن سازی باید ابتدا انسان سازی صورت بگیرد که مساجد بهترین مکان برای رسیدن به این هدف هستند.

جعفری با اشاره به نیازمندی های مساجد، بیان کرد: آموزش مدیرت مسجد، نظارت بر مسائل و اختلافات، شبکه سازی و غیره از نیازهای مساجد است، بحث حقوقی مساجد نیز باید باتکیه بر مدیریت مستقل حل و فصل شود.

مشاور امام جمعه شیراز در مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس خبر داد: در ۱۱ منطقه شیراز، شبکه مناطق مسجد انجام شده و شبکه سازی محلات از منطقه سه آغاز شده است و به زودی راه اندازی می شود.