در خواست تغییر مدیر مسئول و ارکان کانون فرهنگی هنری مسجد
در خواست تغییر مدیر مسئول و ارکان کانون فرهنگی هنری مسجد

 

مدارک لازم جهت تغییر مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری:

تکمیل فرم درخواست تغییر مدیر کانون

1- تکمیل کاربرگ 4و5و اساسنامه  . (در صورت تغییر امام جماعت کاربرگ 3 و در صورت تغییر هیئت امناء مسجد کاربرگ 2 تکمیل گردد)

2- مدارك شناسايي تمامي افراد جدید معرفي شده در كاربرگ 5 شامل : فرم پرسشنامه اطلاعات اولیه، 2 قطعه عكس 4*3 ، فتوكپي شناسنامه از تمامي صفحات ، فتوكپي كارت پايان خدمت ، فتوكپي مدرك تحصيلي ، فتوكپي كارت ملي.

3- در صورتی که مدیر مسئول دارای شغل نظامی یا کارمند می باشند گواهی اشتغال و جهت مشاغل آزاد گواهی عدم اعتیاد و سوء پیشینه از شهرستان محل سکونت الزامی  می باشند. (جهت دریافت معرفی نامه عدم اعتیاد و سوء پیشینه با دو قطعه عکس به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان مراجعه فرمایید ) .

4- نامه استعفا مدیر مسئول قبلی.

5-نامه تاییدیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان .

 

*مدیر مسئول کانون باید از افراد علاقمند، دلسوز، باانگیزه، باتجربه ومتخصص فرهنگي انتخاب شده و برخورداری از حسن شهرت و نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر، دارا بودن سوابق فرهنگی مطلوب و بایستی داراي سن بین 22 تا 40سال ، متاهل و تحصيلات فوق ديپلم به بالا ،باشد.


شرایط و ظوابط تاسیس کانون فرهنگی و هنری
شرایط و ظوابط تاسیس کانون فرهنگی و هنری

خلاصه اهداف و موضوعات فعاليت كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد ( ماده 8 اساسنامه ) و كاربرگ 5

1-برنامه ريزي، ايجاد و راه اندازي كلاسهاي آموزشي در زمينه هاي مختلف : عقيدتي ،ديني ، علمي ، سياسي ، فرهنگي ، هنري و فني از جمله كلاسهاي آموزش قرآن ، احكام اصول عقايد ، معارف اسلامي ، تبيين مسايل سياسي ، كلاسهاي آموزش زبان عربي ، انگليسي كمك درسي ، آموزش رايانه ، حسابداري ، دفترداري ، كلاسهاي هنري ، خطاطي ، طراحي ، تئاتر ، سرود ، هنرهاي تجسمي ، عكاسي ،فيلمسازي ،خياطي ، گلدوزي ، آموزشهاي بهداشتي و بهداشت خانواده و نظاير آن و ساير هنرهاي دستي .
2-تهيه ، ترجمه و گردآوري ، نگارش ،چاپ ، انتشار و توزيع جزوات و كتب مجاز داخلي و خارجي در زمينه هاي مختلف فرهنگي و هنري و علمي آموزشي و غيره در مقاطع مختلف سني و تحصيلي با رعايت مقررات آموزش و پرورش كشور و انجام امور خدمات وابسته به نشر و خدمات فرهنگي مرتبط با فعالتيهاي مذكور و تهيه و توزيع كالاهاي فرهنگي و ايجاد و توسعه كتابخانه و خدمات كتابداري و برگزاري نمايشگاه كتاب و كتاب فروشي و ساير امور و خدمات مناسب با آن .
3-استفاده از وسايل سمعي و بصري و تكنولوژي پيشرفته در جهت پيشبرد امور آموزش از قبيل : تهيه و تكثير نوار كاست ،فيلم ، ضبط ،ويدئو ،ايجاد مراكز نمايش فيلم و خانه هاي نور و نوارخانه و ساير امور و خدمات جانبي و وابسته به فعاليتهاي سمعي و بصري با رعايت موازين شرعي و ضوابط قانوني و ساير موارد و كالاهاي فرهنگي مجاز پس از اخذ مجوز از مراجع ذيربط.
4-تهيه و تنظيم و برنامه ريزي اردوهاي زيارتي ،سياحتي ، ورزشي ،و راه اندازي اكيپ هاي كوهنوردي و تنظيم برنامه هاي بازديد از مراكز مختلف درماني آموزشي هنري ، علمي و فرهنگي و آشنايي با محيط هاي علمي تخصصي و آموزشي تنظيم برنامه هاي عمومي و بازديد از بيمارستانها ،مراكز نگهداري از معلولين و رسيدگي به وضع محرومين و ساير خدمات و فعاليتهاي مشابه.


اساسنامه کانونهای فرهنگی هنری مساجد
اساسنامه کانونهای فرهنگی هنری مساجد

‌     ‌با اتكا به‌ ذات‌ اقدس‌ باري‌ تعالي‌ و استعانت‌ از درگاه‌ كبريايي‌ و با الهام‌ از تعاليم‌ عاليه‌ اسلام، در جهت‌ اعتلاي‌ اهداف‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران، با توجه‌ به‌ رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي(مدظله‌ العالي)، به‌ منظور اداي‌ دين‌ و تكليف‌ نسبت‌ به‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و خون‌ شهداي‌ گرانقدر اسلام‌ و تحقق‌ اهداف‌ و انگيزه‌هاي‌ فرهنگي‌ مصرح‌ در قانون‌ اساسي‌ و ساير مقررات‌ و قوانين‌ موضوعه‌ كشوري‌ و بالاخص‌ تلاش‌ در راستاي‌ ترويج‌ و اشاعه‌ فرهنگ‌ و معارف‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي(ص) و بِالم‌آل، مقابله‌ اصولي‌ و منطقي‌ با تهاجم‌ فرهنگي‌ منحط‌ و مبتذل، با رعايت‌ ضوابط‌ قانوني، بر طبق‌ شرايط‌ مندرج‌ در اين‌ اساسنامه، كانون‌ فرهنگي‌ و هنري‌ مسجد... تشكيل‌ مي‌گردد.صفحه :