راهنمای ثبت اعضای کانون های مساجد در سامانه سجا
راهنمای ثبت اعضای کانون های مساجد در سامانه سجا

راهنمای ثبت اعضای کانون های مساجد در سامانه سجا


نماینده ولی فقیه در فارس تأکید کرد:  زنده شدن یک مسجد در گرو ولایت پذیری است
نماینده ولی فقیه در فارس تأکید کرد: زنده شدن یک مسجد در گرو ولایت پذیری است

آیت الله دژکام گفت: مسجد محل وحدت بخشی است و با ولایت پیوند دارد، زنده شدن یک مسجد در گرو ولایت پذیری است، دلیل عدم نتیجه گرفتن فعالیت ها، عدم توجه به محور وحدت بخشی است.


رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس عنوان کرد:  ظرفیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد مغفول مانده است
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس عنوان کرد: ظرفیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد مغفول مانده است

حجت الاسلام امیدی گفت: هم اکنون از ۳۰ درصد ظرفیت مساجد استفاده می شود و ظرفیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد در بین نهاد های اجرایی استان به ویژه دستگاه های فرهنگی و هنری و نهاد های با رویکرد اجرایی مذهبی مغفول مانده است.


مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد «غدیر» فسا خبر داد:  جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) برگزار شد
مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد «غدیر» فسا خبر داد: جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) برگزار شد

علی پور از برگزاری جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان در کانون فرهنگی هنری مسجد «غدیر» فسا خبر داد.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد:  مسجد، پایگاه مناسبی برای تبیین فرهنگ و هنر دینی و اسلامی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد: مسجد، پایگاه مناسبی برای تبیین فرهنگ و هنر دینی و اسلامی است

سهرابی، مسجد را پایگاه مناسبی برای تبیین فرهنگ و هنر دینی و اسلامی دانست و گفت: با گسترش کانون ها در روستاها می توان توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را شاهد بود و برنامه های پایتختی کتاب را پیش برد.


رونمایی از شناسنامه پنج شهید حوزه رسانه در شیراز
رونمایی از شناسنامه پنج شهید حوزه رسانه در شیراز

همزمان با دهه فاطمیه و دهه فجر، طی مراسمی که با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس در مسجد «سلمان فارسی (س)» این مرکز برگزار شد، از شناسنامه پنج شهید حوزه رسانه رونمایی شد.


رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد ویژه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

فعالیت مشترک دارالقرآن سازمان بسیج و اداره فرهنگی و اجتماعی و ستاد عالی کانون فرهنگی هنری مساجد کشور

 


مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس عنوان کرد:  عدالت خواهی و بیان شفاف خبر از جمله رسالت های یک خبرنگار انقلابی است
مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس عنوان کرد: عدالت خواهی و بیان شفاف خبر از جمله رسالت های یک خبرنگار انقلابی است

حجت الاسلام امیدی گفت: عدالت خواهی و بیان شفاف خبر، مطالبه گری از مسئولین و مردم، رفع آسیب های اجتماعی و همچنین رسیدن به افق تمدن زایی شیعه از جمله رسالت های یک خبرنگار انقلابی است.


بیانیه ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در محکومیت آشوبها و اغتشاشات خیابانی
بیانیه ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در محکومیت آشوبها و اغتشاشات خیابانی

ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور؛ اعضای کانونهای فرهنگی هنری در مواجهه با آشوبها، اختلال‌ها و اغتشاشات خیابانی، بیانیه‌ای  صادر نمودند.


جلسه توجیهی ناظران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان فارس در شیراز برگزار شد
جلسه توجیهی ناظران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان فارس در شیراز برگزار شد

جلسه توجیهی ناظران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد فارس با حضور مدیران کانون های مساجد نماینده از شهرستان های استان در شیراز برگزار شد.


در خواست تغییر مدیر مسئول و ارکان کانون فرهنگی هنری مسجد
در خواست تغییر مدیر مسئول و ارکان کانون فرهنگی هنری مسجد

 

مدارک لازم جهت تغییر مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری:

تکمیل فرم درخواست تغییر مدیر کانون

1- تکمیل کاربرگ 4و5و اساسنامه  . (در صورت تغییر امام جماعت کاربرگ 3 و در صورت تغییر هیئت امناء مسجد کاربرگ 2 تکمیل گردد)

2- مدارك شناسايي تمامي افراد جدید معرفي شده در كاربرگ 5 شامل : فرم پرسشنامه اطلاعات اولیه، 2 قطعه عكس 4*3 ، فتوكپي شناسنامه از تمامي صفحات ، فتوكپي كارت پايان خدمت ، فتوكپي مدرك تحصيلي ، فتوكپي كارت ملي.

3- در صورتی که مدیر مسئول دارای شغل نظامی یا کارمند می باشند گواهی اشتغال و جهت مشاغل آزاد گواهی عدم اعتیاد و سوء پیشینه از شهرستان محل سکونت الزامی  می باشند. (جهت دریافت معرفی نامه عدم اعتیاد و سوء پیشینه با دو قطعه عکس به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان مراجعه فرمایید ) .

4- نامه استعفا مدیر مسئول قبلی.

5-نامه تاییدیه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان .

 

*مدیر مسئول کانون باید از افراد علاقمند، دلسوز، باانگیزه، باتجربه ومتخصص فرهنگي انتخاب شده و برخورداری از حسن شهرت و نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر، دارا بودن سوابق فرهنگی مطلوب و بایستی داراي سن بین 22 تا 40سال ، متاهل و تحصيلات فوق ديپلم به بالا ،باشد.


شرایط و ظوابط تاسیس کانون فرهنگی و هنری
شرایط و ظوابط تاسیس کانون فرهنگی و هنری

خلاصه اهداف و موضوعات فعاليت كانونهاي فرهنگي و هنري مساجد ( ماده 8 اساسنامه ) و كاربرگ 5

1-برنامه ريزي، ايجاد و راه اندازي كلاسهاي آموزشي در زمينه هاي مختلف : عقيدتي ،ديني ، علمي ، سياسي ، فرهنگي ، هنري و فني از جمله كلاسهاي آموزش قرآن ، احكام اصول عقايد ، معارف اسلامي ، تبيين مسايل سياسي ، كلاسهاي آموزش زبان عربي ، انگليسي كمك درسي ، آموزش رايانه ، حسابداري ، دفترداري ، كلاسهاي هنري ، خطاطي ، طراحي ، تئاتر ، سرود ، هنرهاي تجسمي ، عكاسي ،فيلمسازي ،خياطي ، گلدوزي ، آموزشهاي بهداشتي و بهداشت خانواده و نظاير آن و ساير هنرهاي دستي .
2-تهيه ، ترجمه و گردآوري ، نگارش ،چاپ ، انتشار و توزيع جزوات و كتب مجاز داخلي و خارجي در زمينه هاي مختلف فرهنگي و هنري و علمي آموزشي و غيره در مقاطع مختلف سني و تحصيلي با رعايت مقررات آموزش و پرورش كشور و انجام امور خدمات وابسته به نشر و خدمات فرهنگي مرتبط با فعالتيهاي مذكور و تهيه و توزيع كالاهاي فرهنگي و ايجاد و توسعه كتابخانه و خدمات كتابداري و برگزاري نمايشگاه كتاب و كتاب فروشي و ساير امور و خدمات مناسب با آن .
3-استفاده از وسايل سمعي و بصري و تكنولوژي پيشرفته در جهت پيشبرد امور آموزش از قبيل : تهيه و تكثير نوار كاست ،فيلم ، ضبط ،ويدئو ،ايجاد مراكز نمايش فيلم و خانه هاي نور و نوارخانه و ساير امور و خدمات جانبي و وابسته به فعاليتهاي سمعي و بصري با رعايت موازين شرعي و ضوابط قانوني و ساير موارد و كالاهاي فرهنگي مجاز پس از اخذ مجوز از مراجع ذيربط.
4-تهيه و تنظيم و برنامه ريزي اردوهاي زيارتي ،سياحتي ، ورزشي ،و راه اندازي اكيپ هاي كوهنوردي و تنظيم برنامه هاي بازديد از مراكز مختلف درماني آموزشي هنري ، علمي و فرهنگي و آشنايي با محيط هاي علمي تخصصي و آموزشي تنظيم برنامه هاي عمومي و بازديد از بيمارستانها ،مراكز نگهداري از معلولين و رسيدگي به وضع محرومين و ساير خدمات و فعاليتهاي مشابه.


اساسنامه کانونهای فرهنگی هنری مساجد
اساسنامه کانونهای فرهنگی هنری مساجد

‌     ‌با اتكا به‌ ذات‌ اقدس‌ باري‌ تعالي‌ و استعانت‌ از درگاه‌ كبريايي‌ و با الهام‌ از تعاليم‌ عاليه‌ اسلام، در جهت‌ اعتلاي‌ اهداف‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران، با توجه‌ به‌ رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي(مدظله‌ العالي)، به‌ منظور اداي‌ دين‌ و تكليف‌ نسبت‌ به‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و خون‌ شهداي‌ گرانقدر اسلام‌ و تحقق‌ اهداف‌ و انگيزه‌هاي‌ فرهنگي‌ مصرح‌ در قانون‌ اساسي‌ و ساير مقررات‌ و قوانين‌ موضوعه‌ كشوري‌ و بالاخص‌ تلاش‌ در راستاي‌ ترويج‌ و اشاعه‌ فرهنگ‌ و معارف‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي(ص) و بِالم‌آل، مقابله‌ اصولي‌ و منطقي‌ با تهاجم‌ فرهنگي‌ منحط‌ و مبتذل، با رعايت‌ ضوابط‌ قانوني، بر طبق‌ شرايط‌ مندرج‌ در اين‌ اساسنامه، كانون‌ فرهنگي‌ و هنري‌ مسجد... تشكيل‌ مي‌گردد.


شرایط و ضوابط تاسیس خانه فرهنگ دیجیتال در کانون فرهنگی هنری مساجد
شرایط و ضوابط تاسیس خانه فرهنگ دیجیتال در کانون فرهنگی هنری مساجد

خانه فرهنگ دیجیتال

خانه های فرهنگ دیجیتال اغلب در فضاهایی با وسعت‏کم و یا در مکان هایی با جمعیت محدود راه اند

ازی می شود. این مراکز فرهنگی خود به سه نوع مجزا تقسیم می شود که شامل؛ الف- خانه های فر

هنگ دیجیتال موسسات قرآنی، ب- خانه های فرهنگ دیجیتال کانون فرهنگی هنری مساجد و خانه ها

ی فرهنگ دیجیتال کتابخانه های عمومی که قابل راه اندازی خواهد بود.


مراحل تمدید بیمه تأمین اجتماعی مدیران و کتابداران کانون های مساجد فارس
مراحل تمدید بیمه تأمین اجتماعی مدیران و کتابداران کانون های مساجد فارس

قابل توجه مدیران و کتابدارانی که در سالهای 1390 لغایت 1392 با ارائه درخواست و تکمیل فرمهای مربوطه به دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس اقدام به استفاده از مزایای بیمه تأمین اجتماعی فعالان فرهنگی و هنری مساجد (صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان) نموده اند می رساند برای تمدید بیمه تأمین اجتماعی خود در سال 1394 در اسرع وقت مراحل زیر را برای ثبت نام مجدد پیگیری نمایند:  


دوره توانمندسازی مدیران و کادر کانون های تخصصی و مساجد دانشگاهی
دوره توانمندسازی مدیران و کادر کانون های تخصصی و مساجد دانشگاهی

قابل توجه مدیران کانون های تخصصی و مساجد دانشگاهیصفحه :